Tenis. WTA Dubaj: Sofia Kenin pokonana przez Jelenę Rybakinę. Aryna Sabalenka skruszyła opór Marii Sakkari

Sofia Kenin nie podbije turnieju WTA Premier w Dubaju. Mistrzyni Australian Open odpadła w I rundzie po porażce z Jeleną Rybakiną. Aryna Sabalenka pokonała Marię Sakkari.

Sofia Kenin PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Sofia Kenin (WTA 7) po raz pierwszy wystąpiła w turnieju WTA jako tenisistka z Top 10 rankingu. W Dubaju została wyeliminowana już w I rundzie. Amerykańska mistrzyni Australian Open przegrała 7:6(2), 3:6, 3:6 z Jeleną Rybakiną (WTA 19) po dwóch godzinach. Kazaszka zaserwowała siedem asów i obroniła cztery z pięciu break pointów.

- Nie denerwowałam się wcale, ponieważ wiedziałam, że to będzie trudny mecz. Właściwie przygotowywałam się, jakby to miał być solidny trening. Nie spodziewałam się, że wygram. Starałam się dać z siebie wszystko, ale nie byłam zdenerwowana. Oczywiście, że wierzyłam w siebie. Nie myślałam o tym, że Sofia wygrała Australian Open, bo teraz każda zawodniczka może wygrać z każdą - powiedziała Rybakina dla wtatennis.com.

Kazaszka odniosła trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W poprzednich sezonach wygrała z Caroline Garcią (Petersburg 2018) i Simonę Halep (Wuhan 2019). Bilans tegorocznych meczów Rybakiny to 16-3. Zdobyła tytuł w Hobart oraz zaliczyła finały w Shenzhen i Petersburgu. W II rundzie w Dubaju zmierzy się z Czeszką Kateriną Siniakovą.

Aryna Sabalenka (WTA 13) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:1 Marię Sakkari (WTA 21). Greczynka z 2:6, 1:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim było dużo zaciętych gemów, ale najważniejsze punkty zdobywała Białorusinka. W trwającym dwie godziny i dwie minuty spotkaniu tenisistka z Mińska wykorzystała sześć z 13 break pointów. Sakkari popełniła dziewięć podwójnych błędów, z czego pięć w trzecim secie. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Belgijka Elise Mertens.

Petra Martić (WTA 15) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:3 z Su-Wei Hsieh (WTA 40). W ciągu 92 minut Chorwatka odparła 10 z 13 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. Następną jej przeciwniczką będzie Czeszka Barbora Strycova.

W tegorocznym Australian Open Anett Kontaveit (WTA 24) osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Turniej w Dubaju rozpoczęła od pokonania 6:1, 6:3 Sorany Cirstei (WTA 70). W trwającym 69 minut meczu Estonka zgarnęła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała pięć przełamań. O ćwierćfinał zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Anett Kontaveit (Estonia) - Sorana Cirstea (Rumunia, Q) 6:1, 6:3

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Karolina Pliskova (Czechy, 2)

WTA Dubaj: Kim Clijsters postraszyła Garbine Muguruzę. "Drugi set to pozytywne doświadczenie"
WTA Dubaj: Alicja Rosolska i Alexa Guarachi bez awansu. Przegrały z Barborą Krejcikovą i Saisai Zheng

Czy Jelena Rybakina awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Dubaju?