Tenis. ATP Rio de Janeiro: zmiana rywali nie przeszkodziła Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo. Awansowali do ćwierćfinału

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału debla w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. We wtorek Polak i Brazylijczyk w dwóch setach pokonali Attilę Balazsa i Fernando Romboliego, "szczęśliwych przegranych".

Marcin Motyka
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
Łukasz Kubot i Marcelo Melo w I rundzie turnieju ATP w Rio de Janeiro mieli się zmierzyć z Pablo Cuevasem i Fernando Verdasco. Jednak z powodu kontuzji kolana tego drugiego urugwajsko-hiszpańska para wycofała się z rywalizacji. Ich miejsce, jako tzw. "szczęśliwi przegrani" z kwalifikacji, zajęli Węgier Attila Balazs i Fernando Romboli z Brazylii.

Zmiana rywali na kilka godzin przed meczem nie pokrzyżowała szyków Kubota i Melo. Rozstawieni z numerem drugim Polak i Brazylijczyk wygrali swój mecz otwarcia Rio Open 2020, pokonując Balazsa i Romboliego 6:3, 7:5.

Spotkanie trwało godzinę i 19 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali jednego asa, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali cztery z 12 break pointów i łącznie zdobyli 68 punktów, o 21 więcej od przeciwników.

Ćwierćfinałowych rywali lubinianin i jego partner poznają w środę. Zagrają z Czechem Romanem Jebavym i Igorem Zelenayem ze Słowacji bądź z brazylijsko-holenderskim duetem Marcelo Demoliner / Matwe Middelkoop.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,759 mln dolarów
wtorek, 19 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Attila Balazs (Węgry, LL) / Fernando Romboli (Brazylia, LL) 6:3, 7:5

ATP Marsylia: Karen Chaczanow odpadł, Marin Cilić gra dalej. Nieudany debiut Harolda Mayota

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?