Tenis. WTA Doha: Magdalena Fręch odprawiła Shuai Peng. Zagra w finale kwalifikacji

Magdalena Fręch awansowała do decydującej fazy eliminacji zawodów WTA Premier 5 na kortach twardych w katarskiej Dosze. Polska tenisistka pokonała w I rundzie Shuai Peng 6:4, 6:7(5), 6:0.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Zaledwie 1,5 tygodnia temu doświadczona Chinka była przeciwniczką Magdy Linette w ramach imprezy WTA International w Hua Hin, gdzie poznanianka sięgnęła po drugi tytuł w karierze. W piątek Shuai Peng (WTA 104) przystąpiła do kwalifikacji zawodów Qatar Total Open 2020. Na jej drodze stanęła kolejna Polka, Magdalena Fręch (WTA 165).

W pierwszym secie łodzianka okazała się lepsze o jedno przełamanie. Zaczęła od prowadzenia 3:1, ale potem Peng wygrała trzy gemy z rzędu. Fręch udało się jednak zdobyć kluczowego breaka przy stanie po 4, po czym zakończyła premierową odsłonę.

Reprezentantka Państwa Środka odpowiedziała w drugiej partii. Wysunęła się na 5:3, lecz nie zdołała sobie wyserwować zwycięstwa w secie. Następnie Polka doprowadziła do rozgrywki tiebreakowej, w której zmarnowała szansę na zwieńczenie pojedynku. Nasza tenisistka przegrała od stanu 4-1 sześć z siedmiu kolejnych piłek.

W takich okolicznościach losy meczu rozstrzygnęły się w trzecim secie. Fręch nie czekała i szybko zdobyła dwa przełamania. Do tego już w szóstym gemie wypracowała okazje do zakończenia spotkania i przy trzecim meczbolu dopięła swego. Po godzinie i 58 minutach wygrała ostatecznie 6:4, 6:7(5), 6:0.

Fręch awansowała do decydującej fazy kwalifikacji zawodów rozgrywanych w katarskiej stolicy. Jej sobotnią przeciwniczką będzie rozstawiona z siódmym numerem Niemka Laura Siegemund (WTA 73). W głównej drabince Qatar Total Open 2020 na pewno wystąpią Magda Linette i Iga Świątek.