Tenis. WTA Doha: Alicja Rosolska i Alexa Guarachi bez awansu. Przegrały z Nicole Melichar i Yifan Xu

Alicja Rosolska i Alexa Guarachi na I rundzie zakończyły występ w grze podwójnej turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Polka i Chilijka uległy Amerykance Nicole Melichar i Chince Yifan Xu.

Alicja Rosolska Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska i Alexa Guarachi nie sprawiły niespodzianki w Dosze. W I rundzie przegrały 3:6, 6:7(2) z rozstawionymi z numerem piątym Amerykanką Nicole Melichar i Chinką Yifan Xu. Polka i Chilijka wystąpiły wspólnie w drugim kolejnym turnieju. w Dubaju również odpadły po pierwszym meczu.

W pierwszym secie Rosolska i Guarachi od 3:1 straciły pięć gemów z rzędu. W drugiej partii Polka i Chilijka obroniły piłkę meczową i z 3:5 doprowadziły do tie breaka. W nim Melichar i Xu przypieczętowały awans do II rundy.

W ciągu 76 minut Amerykanka i Chinka obroniły osiem z 12 break pointów, a same wykorzystały pięć z 10 szans na przełamanie. Melichar i Xu zdobyły 71 ze 128 rozegranych punktów (55 proc.).

Guarachi kilkanaście dni temu w Petersburgu doszła do finału razem z Amerykanką Kaitlyn Christian. Rosolska po raz czwarty w tym roku odpadła w I rundzie. Oprócz Dubaju i Dohy meczu nie wygrała również w Adelajdzie i Petersburgu.

Polka na swoim koncie ma dziewięć tytułów WTA w deblu. Ostatni wywalczyła w kwietniu 2019 roku w Charleston. Najwyżej w rankingu Polka klasyfikowana była na 23. miejscu (czerwiec 2019). Obecnie notowana jest 40. pozycji.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 3,24 mln dolarów
niedziela, 23 lutego

I runda gry podwójnej:

Nicole Melichar (USA, 5) / Yifan Xu (Chiny, 5) - Alexa Guarachi (Chile) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 7:6(2)

ATP Dubaj: rywal Huberta Hurkacza szokuje. "Gram tylko dla pieniędzy"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska zakończy 2020 rok w Top 50 rankingu deblistek?