Tenis. WTA Doha: Kiki Bertens gorsza od Saisai Zheng. Petra Kvitova i Belinda Bencić w ćwierćfinale

Holenderka Kiki Bertens przegrała z Chinką Saisai Zheng w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Do ćwierćfinału awansowały Czeszka Petra Kvitova i Szwajcarka Belinda Bencić.

Kiki Bertens Getty Images / Jon Bromley/Action Plus / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 6) na III rundzie zakończyła występ w imprezie w Dosze. W środę uległa 6:3, 3:6, 4:6 Saisai Zheng (WTA 37). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu było 13 przełamań, z czego siedem dla Chinki. Tenisistka z Kantonu odniosła szóste zwycięstwo nad rywalką z Top 10 rankingu.

Petra Kvitova (WTA 11) wygrała 6:2, 5:7, 6:1 z Jeleną Ostapenko (WTA 41). W ciągu godziny i 58 minut Łotyszka popełniła 11 podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Czeszka wykorzystała osiem z 17 break pointów i wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Ostapenko. Dla Kvitovej jest to szósty występ w Dosze i po raz piąty awansowała do ćwierćfinału. Zdobyła tutaj tytuł w 2018 roku.

Belinda Bencić (WTA 9) pokonała 6:4, 6:3 Julię Putincewą (WTA 32). W ciągu 88 minut Szwajcarka zgarnęła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Bencić poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Kazaszką.

Aryna Sabalenka (WTA 13) w 53 minuty rozbiła 6:3, 6:0 Marię Sakkari (WTA 20). Białorusinka zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Tenisistka z Mińska podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Greczynką. Spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Dubaju Sabalenka zwyciężyła w trzech setach. Kolejną jej rywalką będzie Zheng.

Bez wychodzenia na kort do ćwierćfinału awansowała Swietłana Kuzniecowa (WTA 46), która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Igę Świątek. Stało się tak, bo Amanda Anisimova (WTA 29) wycofała się z powodu choroby. Następną przeciwniczką Rosjanki będzie Bencić. Już we wtorek Jelena Rybakina (WTA 17) oddała walkowerem mecz z Ashleigh Barty (WTA 1). Kazaszka pokonała Alison van Uytvanck po obronie piłki meczowej, ale doznała kontuzji lewej nogi.

Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Amanda Anisimova (USA) walkower

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do półfinału turnieju WTA w Dosze?