Tenis. WTA Doha: Ons Jabeur pożegnała Karolinę Pliskovą. Kolejny ćwierćfinał Garbine Muguruzy

Ons Jabeur wyeliminowała Karolinę Pliskovą w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Do piątego ćwierćfinału w 2020 roku awansowała Garbine Muguruza, która pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską.

Ons Jabeur PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Karolina Pliskova (WTA 3) nie powtórzy sukcesu z 2017 roku, gdy zdobyła w Dosze tytuł. W III rundzie Czeszka przegrała 4:6, 6:3, 3:6 z Ons Jabeur (WTA 44). W trwającym godzinę i 47 minut meczu Tunezyjka zaserwowała pięć asów, o jeden więcej niż jej rywalka. Obroniła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z 10 szans.

Jabeur posłała 33 kończące uderzenia przy 18 niewymuszonych błędach. Pliskova miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. Było to ich drugie spotkanie. W ubiegłym sezonie w III rundzie US Open w trzech setach zwyciężyła Czeszka.

Tunezyjka odniosła czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Wcześniej pokonała Dominikę Cibulkovą (Roland Garros 2017), Simonę Halep (Pekin 2018) i Sloane Stephens (Moskwa 2018). 25-letnia Jabeur w tegorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Kolejną jej rywalką będzie inna Czeszka, Petra Kvitova.

Garbine Muguruza (WTA 16) wygrała 6:2, 6:4 z Dajaną Jastremską (WTA 25). W ciągu 70 minut Ukrainka popełniła osiem podwójnych błędów. Hiszpanka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Była liderka rankingu wyrównała na 2-2 bilans meczów z Jastremską i osiągnęła piąty ćwierćfinał w piątym turnieju w 2020 roku.

- Jestem bardzo zadowolona, bo każdy mecz jest inny i trudny. Muszę podziękować kibicom, ponieważ wiem, że jest już późno. Dziękuję wszystkim za przybycie - mówiła Muguruza w wywiadzie pomeczowym na korcie. Jej najlepszy wynik w Dosze to finał z 2018 roku. O półfinał Hiszpanka zmierzy się z Ashleigh Barty.