Tenis. ATP Santiago: udany początek Caspera Ruuda. Renzo Olivo obronił meczbole i pokonał Pablo Cuevasa

Casper Ruud w dwóch setach pokonał Alejandro Tabilo w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. Renzo Olivo obronił dwa meczbole i po ponad trzygodzinnym boju wygrał z Pablo Cuevasem.

Marcin Motyka
Casper Ruud Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Casper Ruud
Przed niespełna dwoma tygodniami w Buenos Aires Casper Ruud został pierwszym w dziejach reprezentantem swojego kraju, który wygrał imprezę głównego cyklu. W środę Norweg rozpoczął rywalizację o kolejny tytuł, w turnieju ATP w Santiago. Początek dla 21-latka z Oslo okazał się udany. W II rundzie (w I miał wolny los) pokonał 6:4, 7:5 Alejandro Tabilo.

Ruud w ciągu półtorej godziny gry w środowym spotkaniu zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany i wykorzystał trzy z sześciu piłek na breaka.

W 1/4 finału rozstawiony z numerem drugim Ruud zmierzy się z innym pogromcą chilijskiego posiadacza dzikiej karty, Hugo Dellienem. Boliwijczyk, turniejowa "szóstka", wygrał 6:3, 7:6(2) z Marcelo Tomasem Barriosem Verą.

Po niezwykle wyrównanym i dramatycznym pojedynku Renzo Olivo okazał się lepszy od Pablo Cuevasa. Argentyńczyk zwyciężył 5:7, 7:6(5), 7:6(8), w tie breaku decydującego seta broniąc dwóch piłek meczowych, a samemu wykorzystując drugą szansę na zakończenie spotkania. Starcie trwało trzy godziny i 23 minuty.

Olivo, który do głównej drabinki Chile Dove Men+Care Open 2020 przebijał się przez eliminacje, w swoim pierwszym od lipca 2017 roku ćwierćfinale w głównym cyklu zagra z rodakiem, Federico Delbonisem. Oznaczony numerem siódmym Argentyńczyk ograł Salvatore Caruso.

Chile Dove Men+Care Open, Santiago (Chile)
ATP Tour 250, kort ziemny, pula nagród 604 tys. dolarów
środa, 26 lutego

II runda gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 2) - Alejandro Tabilo (Chile, WC) xxx
Hugo Dellien (Boliwia, 6) - Marcelo Tomas Barrios Vera (Chile, WC) 6:3, 7:6(2)
Federico Delbonis (Argentyna, 7) - Salvatore Caruso (Włochy) 7:6(1), 6:3
Renzo Olivo (Argentyna, Q) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 4) 5:7, 7:6(5), 7:6(8)

ATP Dubaj: Aleksander Bublik krytycznie o pojedynku z Hubertem Hurkaczem. "Najgorszy mecz 2020 roku"