Tenis. Turniej o puchar prezesa CTS: Petra Kvitova lepsza od Kateriny Siniakovej. Karolina Muchova w finale

Petra Kvitova pokonała Katerinę Siniakovą w półfinale turnieju o puchar prezesa CTS, rozgrywanego na kortach Sparty w Pradze. Do finału awansowała Karolina Muchova, która wygrała z Barborą Strycovą.

Petra Kvitova PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Petra Kvitova
We wtorek 26 maja rozpoczął się w Pradze towarzyski turniej o puchar prezesa CTS (Czeskiego Związku Tenisowego). Do zawodów przystąpiło osiem kobiet i ośmiu mężczyzn rywalizujących w systemie pucharowym. W środę odbyły się półfinały, a finały zostaną rozegrane w czwartek.

Petra Kvitova pokonała 7:5, 6:4 Katerinę Siniakovą. Była wiceliderka rankingu w obu setach straciła prowadzenie 3:0, by zwyciężyć w zaciętych końcówkach. - Czasami, kiedy prowadzę, odpoczywam mentalnie, a przeciwniczki pokazują większe zaangażowanie i dlatego pojawia się z mojej strony wahanie - cytuje Kvitovą portal sport.cz.

W finale dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zmierzy się z Karoliną Muchovą, która wygrała 6:1, 4:6, 10-6 z Barborą Strycovą. - Początek był szybki, grałam solidnie i nie dałam szans Barze, która popełniała sporo błędów. W drugim secie były dłuższe wymiany i cieszę się, że trzeci miał formę super tie breaka - skomentowała Muchova, która rok temu doszła w Pradze do finału turnieju WTA.

W turnieju mężczyzn Zdenek Kolar zwyciężył 6:3, 7:6(3) Vita Koprivę. Drugim finalistą został Michael Vrbensky, który pokonał 6:2, 6:3 Jiriego Leheckę.

Z powodu pandemii koronawirusa międzynarodowe rozgrywki ATP, WTA i ITF zostały przerwane w marcu i zostaną wznowione najwcześniej w sierpniu. Tenis powoli wraca do życia w postaci turniejów pokazowych. W Czechach planowane są kolejne takie zawody.

Turniej o puchar prezesa CTS jest nie tylko towarzyskim, ale też charytatywnym. Każdy uczestnik za start otrzymuje 50 tysięcy koron. Pieniądze te są przekazywane na cele związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się Covid-19.