ATP Hamburg: Deblowy awans Kubota

Łukasz Kubot i Oliver Marach (nr 3) awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej International German Open na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,115 mln euro). Polak i Austriak w pierwszej rundzie pokonali Belga Christophe'a Rochusa i Szwajcara Stanislasa Wawrinkę 6:4, 7:6(1).

W pierwszym secie Kubot i Marach objęli prowadzenie 4:2 i wtedy się rozpadało. Po powrocie na kort Polak i Austriak konsekwentnie utrzymywali własne podanie zdobywając przy nim w sumie 75 proc. punktów i wygrali pierwszego seta 6:4.

Drugiego seta Kubot i Marach rozpoczęli od prowadzenia 2:0. W czwartym gemie Rochus i Wawrinka nie wykorzystali szansy na przełamanie powrotne. W ósmym gemie Belg i Szwajcar zaliczli pierwszego breaka w meczu wyrównując stan seta na 4:4. Utrzymując swój serwis wyszli oni na prowadzenie po raz pierwszy w secie. W 12. gemie Kubot i Marach jeszcze raz odebrali serwis rywalom i przy stanie 6:5 serwowali, by wygrać mecz.

Marach popełnił podwójny błąd serwisowy, po którym Polak i Austriak przegrywali 15-30, po chwili było już 15-40. Rochus i Wawrinka doprowadzili do tie-breaka wykorzystując pierwszego break pointa. W nim Kubot i Marach byli już bezkonkurencyjni oddając rywalom tylko jeden punkt.

International German Open, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,115 mln euro
środa, 22 lipca 2009
wynik

pierwsza runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot/Oliver Marach (Polska/Austria, 3) - Christophe Rochus/Stanislas Wawrinka (Belgia/Szwajcaria) 6:4, 7:6(1)