Tenis. WTA Lexington: Serena lepsza od Venus w 31. starciu sióstr Williams. Catherine Bellis w ćwierćfinale

Serena Williams pokonała po trzysetowym boju swoją siostrę Venus i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Lexington. Catherine Bellis odprawiła Jessicę Pegulę.

Serena Williams Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Serena Williams
W pierwszym turnieju głównego cyklu w USA w tym roku doszło do 31. starcia sióstr Williams. Po raz 19. lepsza okazała się 38-letnia Serena (WTA 9), która wygrała z 40-letnią Venus (WTA 67) 3:6, 6:3, 6:4. W pierwszym secie zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu prowadziła 2:0, ale straciła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Serena zdobyła na 4:2. W decydującej odsłonie młodsza z Amerykanek wróciła ze stanu 2:4.

W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Serena zaserwowała 14 asów, a Venus popełniła 11 podwójnych błędów. Pierwsza z nich cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 15 break pointów. Zdobyła o pięć punktów więcej od siostry (99-94) i osiągnęła drugi ćwierćfinał w tym roku. W styczniu Serena zdobyła tytuł w Auckland.

Kolejną jej rywalką będzie Shelby Rogers (WTA 116), która wróciła z 2:5 w drugim secie i wygrała 6:2, 7:5 z Leylah Annie Fernandez (WTA 120). Amerykanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od maja 2019 roku (Strasburg). W maju 2018 Rogers przeszła operację kolana i do rywalizacji wróciła w kwietniu 2019. Z Sereną zmierzy się po raz pierwszy. Rogers to ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2016.

Catherine Bellis (WTA 302) pokonała 6:3, 6:2 Jessicę Pegula (WTA 81). W ciągu 85 minut 21-latka z Atherton odparła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 14 okazji. Zgarnęła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W listopadzie ubiegłego roku Bellis wróciła do rozgrywek po czterech operacjach (dwóch nadgarstka, ramienia i łokcia). Osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od lutego 2018 roku (Doha).

W piątek Bellis zmierzy się z Jil Teichmann (WTA 63), która w 88 minut wygrała 6:2, 6:2 z Julią Putincewą (WTA 33). Kazaszka zdobyła tylko cztery z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Szwajcarka zniwelowała sześć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 okazji na przełamanie.

Shelby Rogers (USA, WC) - Leylah Fernandez (Kanada, Q) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Serena Williams awansuje do półfinału turnieju w Lexington?