Tenis. ATP Nowy Jork: Stefanos Tsitsipas skoncentrowany i zwycięski. Wsparcie Kim Clijsters pomogło Davidowi Goffinowi

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Kevina Andersona w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku turnieju Western & Southern Open. Do 1/8 finału awansował też David Goffin, który pokonał Bornę Coricia.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Daje mi to możliwość skoncentrowania się bardziej na tenisie, a nie na tym, co dzieje się wokół, oraz by więcej trenować, bardziej odkrywać siebie na korcie i jeszcze mocniej doceniać mój sport - powiedział Stefanos Tsitsipas o fakcie, że turniej ATP w Nowym Jorku odbywa się bez udziału kibiców. W niedzielę Grek pokazał, że takie nastawienie może dać mu dobre efekty. W meczu II rundy (w I miał wolny los) skoncentrowany Tsitsipas nie dał szans Kevinowi Andersonowi, wygrywając 6:1, 6:3 w 68 minut.

W pomeczowym wywiadzie dla ESPN Tsitsipas był zadowolony ze swojej dyspozycji: - Utrzymywałem bardzo ofensywny styl gry. Byłem agresywny w zagraniach z głębi kortu i uważam, że to mi pomogło. Cieszę się, że przez cały pojedynek zachowywałem taką samą intensywność - mówił rozstawiony z numerem czwartym Grek, który o ćwierćfinał powalczy z lepszym z pary John Isner - John Millman.

Do 1/8 finału awansował także David Goffin. Oznaczony "siódemką" Belg w godzinę i 50 minut pokonał 7:6(6), 6:4 Bornę Coricia i tym samym podwyższył na 5-0 bilans konfrontacji z Chorwatem w głównym cyklu.

- Kluczem było wygranie pierwszego seta. Potem już bardzo dobrze serwowałem i nie zostałem przełamany - powiedział Goffin, którego z trybun dopingowała wielka postać belgijskiego tenisa, Kim Clijsters. - To miło, że przyszła mnie wspierać. Nie było kibiców, ale miałem obok siebie najważniejszych ludzi - podkreślił.

Wymarzony debiut w turnieju rangi ATP Masters 1000 zanotował Emil Ruusuvuori. W starciu kwalifikantów 21-letni Fin ograł 7:6(3), 4:6, 7:5 młodszego o rok Sebastiana Kordę. Ruusuvuori, który w II rundzie zagra z Matteo Berrettinim, został pierwszym reprezentantem swojego kraju, który wygrał mecz w głównej drabince imprezy złotej serii od marca 2015 roku, gdy w Miami Jarkko Nieminen pokonał Australijczyka Marinko Matosevicia.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)

Emil Ruusuvuori (Finlandia, Q) - Sebastian Korda (USA, Q) 7:6(3), 4:6, 7:5

ATP Nowy Jork: Grigor Dimitrow wygrał pierwszy mecz po COVID-19. Obrońca tytułu poznał rywala