Tenis. WTA Challenger Praga: Maja Chwalińska rozbiła kolejną rywalkę. Magdalena Fręch przegrała dwudniowy mecz

Maja Chwalińska oddała dwa gemy Gruzince Mariam Bolkwadze i awansowała do III rundy challengera WTA w Pradze. Odpadła Magdalena Fręch, która przegrała dwudniowy mecz z Japonką Kyoką Okamurą.

Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Maja Chwalińska (WTA 228) ma za sobą dwa szybkie mecze w dużym challengerze w Pradze, pełniącym rolę zamiennika kwalifikacji do US Open. W I rundzie oddała gema 14-letniej Czeszce Sarze Bejlek. W poniedziałek czekało ją pozornie dużo trudniejsze zadanie, ale odniosła równie gładkie zwycięstwa. Polka rozbiła 6:1, 6:1 rozstawioną z numerem 26. Mariam Bolkwadze (WTA 185).

Zadanie Chwalińskiej ułatwiła Gruzinka, która w ciągu 69 minut popełniła 19 podwójnych błędów. Polka zdobyła 23 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki i w sumie 60 z 92 rozegranych (65 proc.). 18-latka z Dąbrowy Górniczej dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów.

Rywalkę w III rundzie Chwalińska pozna we wtorek. Będzie nią zwyciężczyni meczu pomiędzy Dunką Clarą Tauson a Włoszką Sarą Errani, finalistką Rolanda Garrosa 2012.

Na I rundzie występ zakończyła Magdalena Fręch (WTA 158), która odpadła po dwudniowym meczu z Kyoką Okamurą (WTA 244). Rozstawiona z numerem dziewiątym łodzianka przegrała 3:6, 6:2, 3:6 po dwóch godzinach i 12 minutach. W trzecim secie Polka od 3:1 straciła pięć gemów z rzędu.

W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Okamury. Japonka zdobyła o cztery punkty więcej (86-82) od Fręch. W II rundzie 24-latka z Tokio zmierzy się z Czeszką  Lucie Havlickovą.

Dla Fręch był to drugi występ w Pradze w tym miesiącu. W turnieju rangi WTA International doszła do pierwszego singlowego ćwierćfinału w głównym cyklu. W walce o półfinał przegrała wówczas z Simoną Halep.

Kyoka Okamura (Japonia) - Magdalena Fręch (Polska, 9) 6:3, 2:6, 6:3

Marcin Motyka: US Open będzie testem. Deprecjonowanie znaczenia turnieju jest absurdem (felieton)

Czy Maja Chwalińska awansuje do IV rundy?