Tenis. US Open: Madison Keys i Sloane Stephens w III rundzie. Amerykanki rozgromiły rywalki

Madison Keys rozbiła Alionę Bolsovą w II rundzie wielkoszlemowego US Open 2020. Sloane Stephens łatwo poradziła sobie z Olgą Goworcową. Alize Cornet obroniła pięć piłek setowych i odprawiła Ysaline Bonaventure.
Madison Keys PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Madison Keys

Dwie Amerykanki, które spotkały się w finale US Open 2017, rozgromiły swoje rywalki w II rundzie. Madison Keys (WTA 14) potrzebowała 54 minut, aby pokonać 6:2, 6:1 Alionę Bolsovą (WTA 103). Tenisistka z Orlando zaserwowała sześć asów i zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Posłała 23 kończące uderzenia przy 14 niewymuszonych błędach. Hiszpanka miała cztery piłki wygrane bezpośrednio i dziewięć pomyłek.

Sloane Stephens (WTA 39) przed US Open miała bilans tegorocznych spotkań 1-7. W Nowym Jorku bez straty seta odprawiła dwie rywalki. Mihaela Buzarnescu urwała jej sześć gemów. W II rundzie triumfatorka imprezy z 2017 roku wygrała 6:2, 6:2 z Olgą Goworcową (WTA 130). Białorusinka na otwarcie turnieju wyeliminowała Asię Muhammad i odniosła pierwsze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju od US Open 2015. Był to jej pierwszy występ w imprezie tej rangi od Wimbledonu 2016.

W ciągu 66 minut Stephens zniwelowała pięć z sześciu break pointów i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Mecz zakończyła z dorobkiem 23 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Goworcowej zanotowano 12 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Amerykanka podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Białorusinką.

W III rundzie Stephens zmierzy się z Sereną Williams, która rozprawiła się z Margaritą Gasparian. Kolejną rywalką Keys będzie Alize Cornet (WTA 56), która zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Ysaline Bonaventure (WTA 121). W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 3:5. Obroniła pięć piłek setowych, trzy w 10. i dwie w 12. gemie. W pierwszym przypadku Belgijka oddała podanie ze stanu 40-0, a w drugim z 40-15.

W trwającym godzinę i 46 minut meczu Cornet cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Naliczono jej osiem kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Bonaventure miała 32 piłki wygrane bezpośrednio i 57 pomyłek. Francuzka przegrała wszystkie trzy spotkania z Keys. Po raz ostatni zmierzyły się w III rundzie Wimbledonu 2016 i Amerykanka zwyciężyła po trzysetowej batalii.