Tenis. Roland Garros: Magda Linette i Kateryna Kozłowa w II rundzie debla. Pierwszy set do zera, drugi po tie breaku

Magda Linette i Kateryna Kozłowa awansowały do II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. W środę polsko-ukraińska para wygrała w dwóch setach z Francuzkami Amandine Hesse i Harmony Tan.

Rafał Smoliński
Magda Linette PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette i Kateryna Kozłowa bez powodzenia startowały w singlu. Poznanianka przegrała w I rundzie po trzysetowym pojedynku z młodą Kanadyjką Leylah Fernandez. Natomiast tenisistka naszych wschodnich sąsiadów uległa w trzech partiach Hiszpance Pauli Badosie.

W środę Polka i Ukrainka przystąpiły do rywalizacji w deblu. W I rundzie wylosowały nagrodzone dziką kartą Amandine Hesse i Harmony Tan. Partia otwarcia trwała zaledwie 27 minut. Nasza reprezentantka i jej partnerka dwukrotnie przełamały podanie Hesse i raz Tan, dzięki czemu zwyciężyły 6:0.

Więcej emocji było w drugiej odsłonie. Francuzki przełamały serwis Kozłowej, ale szybko zrobiło się po 2. Potem obie pary pilnowały podania, dlatego decydował tie break. W rozgrywce tej Linette i Kozłowa błyskawicznie wyszły na 5-0 i nie oddały przewagi. Po 84 minutach wygrały cały mecz 6:0, 7:6(2).

Nasza reprezentantka po raz czwarty wygrała deblowy mecz w Paryżu. Wcześniej dokonała tego w 2015, 2016 i 2017 roku. Jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie to 1/8 finału US Open 2018. O wyrównanie tego osiągnięcia powalczy wspólnie z Kozłową albo z francuskim duetem Aubane Droguet i Selena Janicijevic, albo dobrze radzącymi sobie w grze podwójnej Amerykankami Cori Gauff i Catherine McNally, które zostały rozstawione z 16. numerem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 38 mln euro
środa, 30 września

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Kateryna Kozłowa (Ukraina) - Amandine Hesse (Francja, WC) / Harmony Tan (Francja, WC) 6:0, 7:6(2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette i Kateryna Kozłowa awansują do III rundy?