Tenis. Roland Garros: Elina Switolina nie dała szans Caroline Garcii. Trwa marsz Nadii Podoroskiej

Ukrainka Elina Switolina łatwo pokonała Francuzkę Caroline Garcię i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. Kwalifikantka z Argentyny Nadia Podoroska wyeliminowała Czeszkę Barborę Krejcikovą.

Elina Switolina PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Elina Switolina
W poprzednich dniach Rolanda Garrosa Elina Switolina (WTA 5) straciła jednego seta, w II rundzie z Meksykanką Renatą Zarazuą. W niedzielę jej rywalką była reprezentantka gospodarzy Caroline Garcia (WTA 45). Ukrainka wygrała 6:1, 6:3 i po raz trzeci awansowała do ćwierćfinału w Paryżu (2015, 2017).

W ciągu 63 minut Switolina zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ukrainka dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Naliczono jej 10 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Garcii zanotowano 16 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

W 2017 roku w Paryżu Garcia osiągnęła jedyny wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu. Switolina na tym etapie zameldowała się po raz siódmy. We wtorek powalczy o trzeci półfinał, po Wimbledonie i US Open 2019. Ukrainka poprawiła na 2-3 bilans meczów z Francuzką. Po raz drugi trafiły na siebie na korcie ziemnym. W 2018 roku w Stuttgarcie lepsza była Garcia.

Kolejną rywalką Switoliny będzie kwalifikantka Nadia Podoroska (WTA 131), która zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:3 Barborę Krejcikovą (WTA 114). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Argentynka zdobyła 12 z 16 punktów przy siatce. Obroniła osiem z 13 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. Na jej konto powędrowało 36 kończących uderzeń i 43 niewymuszone błędy. Czeszka miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 30 pomyłek.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Krejcikova święciła deblowe triumfy w Rolandzie Garrosie i Wimbledonie 2018. W singlu Czeszka po raz pierwszy dotarła do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. Podoroska doszła do ćwierćfinału w swoim debiucie w paryskiej imprezie. Wcześniej zanotowała tylko jeden występ w zawodach tej rangi. Z US Open 2016 Argentynka odpadła po pierwszym meczu.

Podoroska po raz pierwszy zmierzy się ze Switoliną. W ćwierćfinale Rolanda Garrosa zameldowała się jako pierwsza argentyńska singlistka od czasu Paoli Suarez (półfinał w 2004). Po paryskiej imprezie zadebiutuje w Top 100 rankingu.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do półfinału?