Tenis. ATP Petersburg: Danił Miedwiediew nie obroni tytułu. Andriej Rublow i Karen Chaczanow wygrali trzysetowe boje

Broniący tytułu Danił Miedwiediew w trzech setach przegrał z Reillym Opelką w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Petersburgu. Do 1/4 finału po trudnych bojach awansowali Andriej Rublow i Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew nie obroni tytułu w turnieju ATP w Petersburgu. Najwyżej rozstawiony Rosjanin występy w tegorocznej edycji tej imprezy zakończył już w II rundzie. W czwartkowym meczu z Reillym Opelką Miedwiediew był o dwa gemy od zwycięstwa, ale ostatecznie uległ Amerykaninowi 6:2, 5:7, 4:6. Po spotkaniu rozzłoszczony i rozczarowany wyładował frustrację na rakiecie.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Miedwiediewa, Opelka odniósł największe zwycięstwo w karierze. - To był trudny mecz z czołowym tenisistą świata na jego terenie. Wygrana jest dla mnie czymś wielkim - mówił, cytowany przez atptour.com, Amerykanin, który w ćwierćfinale zmierzy się z zeszłorocznym finalistą, Borną Coriciem. Chorwat w czwartek wyeliminował Romana Safiullina.

Po bardzo trudnym boju do ćwierćfinał awansował drugi najwyżej notowany rosyjski tenisista, Andriej Rublow. 22-latek z Moskwy, obecnie dziesiąty zawodnik świata, odrobił stratę seta i pokonał 4:6, 6:4, 7:5 Ugo Humberta. O półfinał Rublow, turniejowa "trójka", zmierzy się z Cameronem Norrie'em.

W rosyjskim meczu Karen Chaczanow wygrał 4:6, 7:5, 6:3 ze zmagającym się z kontuzją łydki Asłana Karacewem, posiadaczem dzikiej karty. Oznaczony numerem czwartym moskwianin w 1/4 finału stanie naprzeciw Milosa Raonicia. Kanadyjczyk, turniejowa "szóstka", w 66 minut oddał pięć gemów Aleksandrowi Bublikowi.

Stan Wawrinka w ćwierćfinale St.Petersburg Open 2020 zmierzy się z Denisem Shapovalovem. Rozstawiony z numerem drugim Kanadyjczyk w czwartek zaserwował osiem asów, uzyskał trzy przełamania i w nieco ponad godzinę ograł 6:1, 6:4 Ilję Iwaszkę, kwalifikanta.

Reilly Opelka (USA) - Danił Miedwiediew (Rosja, 1) 2:6, 7:5, 6:4

ATP Sardynia: Marco Cecchinato w pierwszym ćwierćfinale w sezonie. Casper Ruud poza turniejem