Tenis. ATP Sardynia: Marco Cecchinato w pierwszym ćwierćfinale w sezonie. Casper Ruud poza turniejem

Marco Cecchinato pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula i awansował do ćwiercfinału turnieju ATP Tour 250 w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. Odpadł Norweg Casper Ruud, który przegrał z Niemcem Yannickiem Hanfmannem.

Marco Cecchinato PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
Grający dzięki dzikiej karcie Marco Cecchinato (ATP 103) odprawił już dwóch rywalki w turnieju na Sardynii. W I rundzie obronił piłkę meczową w spotkaniu z Gianlucą Magerem. W czwartek Włoch pokonał 7:6(1), 6:4 Amerykanina Tommy'ego Paula (ATP 58). W pierwszym secie półfinalista Rolanda Garrosa 2018 od 5:2 stracił trzy gemy, by opanować sytuację w tie breaku. W drugiej partii uzyskał przełamanie na 1:0 i nie oddał przewagi.

W trwającym 88 minut meczu Cecchinato miał dwa break pointy i oba wykorzystał. Zdobył 35 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Włoch awansował do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od maja 2019 roku (Monachium).

Rozstawiony z numerem trzecim Casper Ruud (ATP 25) przegrał 2:6, 1:6 z Yannickiem Hanfmannem (ATP 101). W ciągu 64 minut Niemiec obronił osiem break pointów i pięć razy odebrał rywalowi serwis. Osiągnął drugi ćwierćfinał w głównym cyklu w 2020 roku. Miesiąc temu dotarł do finału w Kitzbuehel.

Kolejnym rywalem Hanfmanna będzie 18-letni Lorenzo Musetti (ATP 143), który w 59 minut rozbił 6:2, 6:1 Andreę Pellegrino (ATP 292). Wyżej notowany Włoch wykorzystał cztery z pięciu szans na przełamanie. Osiągnął pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. W ubiegłym miesiącu w Rzymie Musetti pokonał Stana Wawrinkę oraz Keia Nishikoriego i jako kwalifikant awansował do III rundy.

Albert Ramos (ATP 45) pokonał 6:0, 6:3 Corentina Mouteta (ATP 73). W trwającym 79 minut spotkaniu Hiszpan zdobył 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Cecchinato.

Forte Village Sardegna Open, Santa Margherita di Pula (Włochy)