Rafael Nadal znów na polu golfowym. Hiszpan zajął szóste miejsce w mistrzostwach Balearów

Rafael Nadal wykorzystał wolny czas od tenisa, aby ponownie zagrać w golfa. 20-krotny mistrz wielkoszlemowy zajął szóste miejsce w turnieju rozegranym na Majorce.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal PAP/EPA / CATI CLADERA / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W Llucmajor odbyła się kolejna edycja mistrzostw Balearów. Do rywalizacji przystąpili zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. W sumie na starcie pojawiło się 60 uczestników, w tym utytułowany hiszpański tenisista, Rafael Nadal.

Pochodzący z Manacor zawodnik zajmował 10. miejsce po pierwszym dniu zmagań. W niedzielę przesunął się na siódmą lokatę, a w poniedziałek zakończył turniej na szóstej pozycji.

Pierwsze miejsce w mistrzostwach Balearów zajął Sebastian Garcia, który w rankingu golfistów zajmuje 324. miejsce. Potrzebował on 215 uderzeń, aby trzykrotnie zaliczyć 18 dołków na polu golfowym. Nadal był od niego gorszy o 10 uderzeń.

Rafa powróci do rywalizacji na światowych kortach na początku listopada. Najpierw zagra w halowym turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu, a następnie poleci do Londynu na ATP Finals 2020. W żadnej z tych imprez nie sięgnął jeszcze po tytuł.