Tenis. ATP Antwerpia: Ugo Humbert uporał się z Alexem de Minaurem. Drugi triumf Francuza

Ugo Humbert został triumfatorem turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. W finale Francuz wygrał z Australijczykiem Alexem de Minaurem i wywalczył drugi tytuł.

Ugo Humbert, mistrz turnieju European Open 2020 PAP/EPA / Laurie Dieffembacq / Na zdjęciu: Ugo Humbert, mistrz turnieju European Open 2020
W półfinale imprezy w Antwerpii Ugo Humbert (ATP 38) wyeliminował Brytyjczyka Daniela Evansa po obronie czterech piłek meczowych. W finale jego rywalem był rozstawiony z numerem ósmym Alex de Minaur (ATP 29). Francuz pokonał Australijczyka 6:1, 7:6(2).

W pierwszym secie Hubert uzyskał przełamanie, a następnie obronił break pointa i wyszedł na 3:0. W szóstym gemie de Minaur prowadził 40-0, ale oddał podanie po długiej grze na przewagi (18 punktów). Przy 5:1 Humbert wykorzystał pierwszą piłkę setową. W drugiej partii przełamań nie było. W tie breaku Francuz od 1-3 zdobył sześć z siedmiu kolejnych punktów.

W trwającym 97 minut meczu Humbert obronił dwa break pointy i zamienił na przełamanie dwie z ośmiu szans. Francuz zdobył 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Z de Minaurem spotkał się po raz pierwszy.

Dla de Minaura był to siódmy singlowy finał w głównym cyklu, pierwszy od października 2019 roku (Bazylea). Australijczyk na swoim koncie ma trzy tytuły, które zdobył w ubiegłym sezonie w Sydney, Atlancie i Zhuhai. Humbert legitymuje się teraz bilansem finałów 2-0. W styczniu triumfował w Auckland.

W deblu najlepsi okazali się John Peers i Michael Venus, którzy wygrali 6:3, 6:4 z Hindusem Rohanem Bopanną i Holendrem Matwe Middelkoopem. Australijczyk i Nowozelandczyk zdobyli trzeci tytuł w 2020 roku. W lutym zwyciężyli w Dubaju, a we wrześniu triumfowali w Hamburgu.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 394,8 tys. euro
niedziela, 25 października

finał gry pojedynczej:

Ugo Humbert (Francja) - Alex de Minaur (Australia, 8) 6:1, 7:6(4)

finał gry podwójnej:

John Peers (Australia, 2) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 2) - Rohan Bopanna (Indie) / Matwe Middelkoop (Holandia) 6:3, 6:4