Tenis. ATP Nur-Sułtan: Adrian Mannarino nie zwalnia tempa. W finale zagra z Johnem Millmanem

Adrian Mannarino w dwóch setach pokonał Emila Ruusuvuoriego w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Nur-Sułtanie. W finale Francuz zmierzy się z Johnem Millmanem, który wygrał z Francesem Tiafoe'em.

Marcin Motyka
Adrian Mannarino PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Adrian Mannarino znakomicie radzi sobie w turnieju ATP w Nur-Sułtanie. W drodze do półfinału Francuz nie stracił żadnego seta i łącznie oddał rywalom zaledwie siedem gemów. W sobotę zanotował kolejny bardzo dobry występ. W spotkaniu o finał pokonał 7:5, 6:2 kwalifikanta Emila Ruusuvuoriego.

Oznaczony numerem trzecim Mannarino w ciągu 100 minut gry zaserwował jednego asa, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 69 punktów, o 15 więcej od przeciwnika.

Dla 32-latka ze Soizy to dziesiąty awans do finału imprezy rangi ATP Tour, ale pierwszy w obecnym sezonie. Jeśli wygra, zdobędzie drugi tytuł. Poprzednie trofeum wywalczył w czerwcu zeszłego roku na trawie w Den Bosch.

Chronologicznie pierwszy sobotni pojedynek był o wiele bardziej wyrównany. Oznaczony numerem czwartym John Millman po dwóch godzinach i sześciu minutach rywalizacji pokonał 3:6, 6:4, 6:4 Francesa Tiafoe'a, choć w decydującym secie przegrywał 0:3. Dla Australijczyka to trzecie zwycięstwo nad Amerykaninem w ich czwartej konfrontacji.

Tym samym Millman znalazł się w trzecim w karierze finale w głównym cyklu. Oba poprzednie, w 2018 roku w Budapeszcie i w 2019 w Tokio, przegrał.

Niedzielny mecz (początek o godz. 11:00 czasu polskiego) będzie trzecim pojedynkiem pomiędzy Mannarino a Millmanem. W dotychczasowych lepszy był Australijczyk, który pokonał Francuza w ubiegłym sezonie w Tokio i w obecnym w Nowym Jorku.