Tenis. ATP Nur-Sułtan: Frances Tiafoe i Adrian Mannarino w półfinale. John Millman obronił meczbole

Frances Tiafoe w trzech setach pokonał Jegora Gerasimowa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Nur-Sułtanie. Do 1/2 finału awansowali też Adrian Mannarino, Emil Ruusuvuori i John Millman.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Frances Tiafoe aż przez dwie godziny i 35 minut pracował na awans do półfinału turnieju ATP w Nur-Sułtanie. W piątek Amerykanin wyszedł zwycięsko z bardzo trudnej batalii z Jegorem Gerasimowem. Pokonał Białorusina 7:6(5), 5:7, 7:5. Co ciekawe, 22-latek z Florydy wygrał, choć w całym meczu zdobył mniej punktów od swojego przeciwnika (117, a Gerasimow - 120).

Tiafoe zaserwował sześć asów, trzykrotnie został przełamany i wykorzystał trzy z pięciu break pointów. Dla Amerykanina to pierwszy awans do półfinału imprezy głównego cyklu od kwietnia 2018 roku, gdy dotarł do finału w Estoril.

W 1/2 finału Tiafoe zmierzy się z Johnem Millmanem, który także ma za sobą wymagającą potyczkę. Australijczyk po dwóch godzinach i 51 minutach zażartej walki ograł 6:7(4), 6:4, 7:6(5) Tommy'ego Paula, turniejową "siódemkę". 31-latek z Brisbane w dziesiątym gemie trzeciego seta obronił dwa meczbole, a w decydującym tie breaku odrobił stratę 0-5.

Z kolei Adrian Mannarino potrzebował 100 minut, by znaleźć się w najlepszej "czwórce" Astana Open. Rozstawiony z numerem trzecim Francuz w ćwierćfinale wygrał 6:1, 6:4 z Mackenzie'em McDonaldem, wykorzystując cztery z siedmiu piłek na przełamanie.

Półfinałowym przeciwnikiem Mannarino, który w Astana Open 2020 nie stracił jeszcze seta, będzie Emil Ruusuvuori. Kwalifikant z Finlandii w ćwierćfinale okazał się lepszy od ostatniego reprezentanta gospodarzy, Michaiła Kukuszkina.