Tenis. ATP Paryż: Alexander Zverev zatrzymał Rafaela Nadala. Niemiec w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev wyeliminował Hiszpana Rafaela Nadala w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W finale Niemiec zmierzy się z Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem.

Rafael Nadal (ATP 2) miał serię 10 z rzędu wygranych meczów. Miesiąc temu odniósł 13. triumf w Rolandzie Garrosie. W tym tygodniu w paryskiej hali Bercy odprawił trzech rywali. W sobotę został zatrzymany przez Alexandra Zvereva (ATP 5). Hiszpan przegrał z Niemcem 4:6, 5:7.

W pierwszym secie Zverev zaliczył przełamanie na 2:1 i nie oddał przewagi. W drugiej partii Nadal z 2:4 wyszedł na 5:4, ale przegrał trzy kolejne gemy. Hiszpan obronił pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej wyrzucił forhend.

W trwającym 99 minut meczu Zverev zaserwował 13 asów i zdobył 34 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemiec obronił dwa z trzech break pointów, a sam wykorzystał trzy z ośmiu szans na przełamanie. Poprawił na 2-5 bilans spotkań z Nadalem. Zverev był górą w ubiegłym roku w fazie grupowej ATP Finals.

Dla Nadala był to ósmy występ w paryskiej imprezie i po raz piąty awansował do półfinału. W 2007 roku osiągnął w niej finał. Zverev po raz siódmy dotarł do meczu o tytuł w turnieju rangi Masters 1000. W niedzielę powalczy o czwarty taki tytuł (Rzym i Montreal 2017, Madryt 2018).

Zverev ma bilans 13-8 singlowych finałów w głównym cyklu. Największy osiągnął w US Open 2020. Przegrał wtedy z Austriakiem Dominikiem Thiemem nie wykorzystując prowadzenia 2-0 w setach.

W niedzielnym finale Zverev zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem, z którym ma bilans meczów 5-1. Rosjanin jedyny raz lepszy był w ubiegłym roku w finale turnieju w Szanghaju.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja) ATP Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 3,901 mln euro sobota, 7 listopada

półfinał gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 6:4, 7:5

Zobacz także: ATP Paryż: Hubert Hurkacz lepszy od Łukasza Kubota. Zagra o tytuł w deblu! Diego Schwartzman zadebiutuje w ATP Finals. Poznaliśmy grono uczestników turnieju singla