Tenis. ATP Paryż: Danił Miedwiediew odprawił Milosa Raonicia. Rosjanin zagra o tytuł

Danił Miedwiediew powalczy o tytuł w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W półfinale Rosjanin pokonał w dwóch setach Kanadyjczyka Milosa Raonicia.

Danił Miedwiediew PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Milos Raonić (ATP 17) w poprzedniej rundzie paryskiej imprezy wyeliminował Francuza Ugo Humberta po obronie dwóch piłek meczowych. W półfinale czekało go starcie z Daniłem Miedwiediewem (ATP 5). Do finału awansował Rosjanin, który pokonał Kanadyjczyka 6:4, 7:6(4) po 97 minutach.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Miedwiediew uzyskał na 3:2. W drugiej partii Rosjanin wykorzystał break pointa na 6:5. W 12. gemie z 0-40 doprowadził do równowagi, ale przegrał dwa kolejne punkty i doszło do tie breaka. W nim Raonić ruszył w pogoń z 0-4 i zbliżył się na 4-5. Na więcej Miedwiediew mu nie pozwolił. Przy 6-4 Rosjanin spotkanie zakończył smeczem.

Miedwiediew zaserwował siedem asów, o pięć mniej niż Raonić. Rosjanin zdobył 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił sześć z siedmiu break pointów, a sam wykorzystał dwie z trzech szans na przełamanie. Było to trzecie spotkanie tych tenisistów. W Tokio (2018) i Brisbane (2019) również wygrał Miedwiediew.

Było to starcie tenisistów, którzy mogą się pochwalić po jednym wielkoszlemowym finale. Raonić osiągnął go w Wimbledonie 2016, a Miedwiediew w US Open 2019. Dla Kanadyjczyka był to ósmy występ w hali Bercy i po raz trzeci dotarł do półfinału. Najlepszy start zanotował w 2014 roku, gdy doszedł do meczu o tytuł (przegrał w nim z Novakiem Djokoviciem). Miedwiediew osiągnął pierwszy finał od października 2019 roku (Szanghaj).

Rosjanin awansował do czwartego finału w imprezie rangi Masters 1000 i powalczy o trzeci tytuł. W ubiegłym sezonie triumfował w Cincinnati i Szanghaju. Pierwszy taki finał zanotował również w 2019 roku w Montrealu. Przegrał wtedy z Rafael Nadalem. Miedwiediew legitymuje się bilansem finałów 7-6.

W niedzielnym finale Miedwiediew zmierzy się z Niemcem Alexandrem Zverevem.