Tenis. ITF Dubaj: Magdalena Fręch przeszła przez eliminacje. Kolejna pewna wygrana Polki

Magdalena Fręch bez straty seta przeszła przez eliminacje do zawodów ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Dubaju.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W niedzielę Magdalena Fręch straciła zaledwie cztery gemy w meczu I rundy kwalifikacji z Belgijką Larą Salden. W poniedziałek wygrała z Lesley Pattinamą Kerkhove w pojedynku, którego stawką było miejsce w turnieju głównym. Spotkanie trwało 78 minut, a nasza reprezentantka zwyciężyła ostatecznie 6:3, 6:2.

Fręch odniosła dwusetowe zwycięstwo, bo potrafiła zareagować na wydarzenia na korcie. W premierowej odsłonie Holenderka miała przewagę przełamania, lecz od stanu 3:2 nie wygrała już ani jednego gema. Podobnie było w drugiej partii, w której łodzianka przegrywała 0:2, ale od tego momentu nie dała rywalce żadnych szans.

Polka pewnie przeszła przez dwustopniowe kwalifikacje do zawodów ITF w Dubaju. Pierwszą przeciwniczkę w głównej drabince poznała po zakończeniu wszystkich meczów eliminacji. Została nią najwyżej rozstawiona w turnieju Kristina Mladenović. Fręch zmierzy się z Francuzką we wtorek.

Nasza tenisistka zgłosiła się również do rywalizacji w deblu. Jej partnerką była Julia Wachaczyk. W poniedziałkowym meczu I rundy Polka i Niemka przegrały jednak ze Szwajcarkami Viktoriją Golubić i Stefanie Vögele 6:1, 5:7, 7-10.

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów + H
poniedziałek, 7 grudnia

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 7) - Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, 10) 6:3, 6:2

I runda gry podwójnej:

Viktorija Golubić (Szwajcaria) / Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Magdalena Fręch (Polska) / Julia Wachaczyk (Niemcy) 1:6, 7:5, 10-7