ATP Montreal: Kubot odpada w kwalifikacjach

Już na pierwszej rundzie zakończył swój udział Łukasz Kubot (ATP 142) w kwalifikacjach do turnieju Rogers Cup, który w poniedziałek rozpocznie się na kortach twardych w Montrealu (z pulą nagród 3 mln dolarów). Polak przegrał z Francuzem Julienem Benneteau (ATP 59) 4:6, 6:4, 3:6.

Jednym z głównym czynników, który zadecydował o porażce Kubot był słaby serwis. Polak, który w maju doszedł do finału turnieju Serbia Open (przegrał z Novakiem Djokovicem), popełnił osiem podwójnych błędów serwisowych. Rozstawiony w kwalifikacjach z numerem drugim Benneteau stworzył sobie aż 17 okazji na przełamanie serwisu Kubota i wykorzystał sześć z nich. Mecz trwał dwie godziny i 26 minut.

Benneteau to ćwierćfinalista Roland Garros 2006. Francuz trzykrotnie grał w finale turnieju ATP, po raz ostatni w maju tego roku w Kitzbuhel, gdzie przegrał w trzech setach z Hiszpanem Guillermo Garcią. W 2006 roku w Rogers Cup udało mu się dojść do trzeciej rundy.

Łukasz Kubot dwa razy wystąpił w turniejach wielkoszlemowych. W 2006 roku doszedł do trzeciej rundy US Open, a z tegorocznego French Open odpadł w pierwszej rundzie. Polak znacznie większe sukcesy odnosi w deblu. W tym roku w parze z Austriakiem Oliverem Marachem wygrał dwa turnieje oraz osiągnął półfinał Australian Open i ćwierćfinał Wimbledonu.