Tenis. WTA Melbourne: Venus Williams kontra Petra Kvitova w II rundzie. Ashleigh Barty wie, z kim zagra

Amerykanka Venus Williams pokonała Holenderkę Arantxę Rus i zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą w II rundzie turnieju Yarra Valley Classic (WTA 500) w Melbourne. W niedzielę wyłoniona została rywalka liderki rankingu, Australijki Ashleigh Barty.

Venus Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Venus Williams
Od 31 stycznia w Melbourne odbywają się dwa turnieje WTA 500, od których rozpoczyna się miesiąc rywalizacji w Australii. W jednym z nich, Yarra Valley Classic, w II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń, Venus Williams (WTA 80) z Petrą Kvitovą.

Czeszka otrzymała wolny los jako jedna z dziesięciu tenisistek. Amerykanka w niedzielę pokonała 6:1, 6:3 Arantxę Rus (WTA 74). W ciągu 65 minut była liderka rankingu zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Venus wygrała trzy z siedmiu meczów z Kvitovą, w tym dwa ostatnie (US Open 2017, Indian Wells 2019).

Ashleigh Barty zanotuje pierwszy występ od lutego 2019 roku (Doha). W II rundzie czeka ją konfrontacja z Aną Bogdan (WTA 93), która oddała cztery gemy Kamilli Rachimowej (WTA 156). W ciągu 79 minut Rumunka zniwelowała cztery z pięciu break pointów. Serena Williams zmierzy się z Darią Gawriłową (WTA 451), która w 65 minut rozbiła 6:2 6:0 Viktorię Kuzmovą (WTA 98). Australijka wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Danielle Collins (WTA 46) pokonała 6:3, 6:3 Ysaline Bonaventure (WTA 123). W ciągu 75 minut Belgijka popełniła osiem podwójnych błędów. Amerykanka obroniła trzy z czterech break pointów i zanotowała cztery przełamania. Marie Bouzkova (WTA 52) w 61 minut rozbiła 6:2, 6:0 Samanthę Stosur (WTA 112). Czeszka zgarnęła 24 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Z turniejem pożegnały się dwie Francuzki. Fiona Ferro (WTA 43) roztrwoniła prowadzenie 5:1 w drugim secie i przegrała 2:6, 5:7 z Shelby Rogers (WTA 60). Kristina Mladenović (WTA 50) wyszła na 3:0 w pierwszej partii, ale uległa 4:6, 1:6 Jessice Peguli (WTA 64).

Cwetana Pironkowa (WTA 136) w 62 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Ludmiłę Samsonową (WTA 127). Bułgarka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Obroniła trzy z czterech break pointów. Aliona Bolsova (WTA 103) w 61 minut pokonała 6:3, 6:0 Ankitę Rainę (WTA 180). Hiszpanka zgarnęła 21 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Rebecca Peterson (WTA 55) zniwelowała trzy break pointy i wygrała 6:2, 6:1 z Maddison Inglis (WTA 130). Szwedka wywalczyła 21 z 24 punktów przy własnym pierwszym serwisie.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 132) zwyciężyła 0:6, 6:3, 7:5 Lin Zhu (WTA 92). W pierwszym secie Włoszka zdobyła tylko 11 punktów, a w trzecim podniosła się z 2:5 i obroniła piłkę meczową przy 3:5. Warwara Graczewa (WTA 95) wygrała 2:6, 6:4, 6:2 z Lizette Cabrerą (WTA 140). W spotkaniu miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla Rosjanki.

Anastasija Sevastova (WTA 54) pokonała 6:4, 6:2 Madison Brengle (WTA 83). Łotyszka wykorzystała siedem z 11 break pointów. Mona Barthel (WTA 230) wygrała 7:5, 6:3 z Kimberly Birrell (WTA 745). W pierwszym secie Niemka odrodziła się z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe. W drugiej partii od 1:3 zdobyła pięć gemów z rzędu. Nina Stojanović (WTA 100) zgarnęła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:2 Mayar Sherif (WTA 128).

Yarra Valley Classic, Melbourne (Australia)