Tenis. WTA Melbourne: Iga Świątek poznała rywalkę. Zagra z dobrą znajomą ze Słowenii

Kaja Juvan będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie turnieju Gippsland Trophy (WTA 500) w Melbourne. Tenisistki zdobyły razem złoty medal igrzysk olimpijskich młodzieży 2018. W niedzielę Słowenka pokonała Chinkę Yafan Wang.

Kaja Juvan Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Kaja Juvan
W tym roku tenisowe rozgrywki w Australii odbywają się w lutym, miesiąc później niż do tej pory. Jest to spowodowane pandemią COVID-19 i dwutygodniową kwarantanną, którą musieli przejść tenisiści. Najważniejszą imprezą na antypodach będzie wielkoszlemowy Australian Open (8-21 lutego).

W niedzielę w Melbourne rozpoczął się turniej Gippsland Trophy, w którym Iga Świątek (WTA 17) została rozstawiona z numerem szóstym i ma wolny los. Pierwszego dnia imprezy warszawianka poznała rywalkę w II rundzie. Będzie nią jej dobra koleżanka Kaja Juvan (WTA 104). W 2018 roku w Buenos Aires Polka i Słowenka zdobyły razem złoty medal igrzysk olimpijskich młodzieży w deblu.

Juvan turniej rozpoczęła od pokonania 4:6, 6:1, 6:4 Yafan Wang (WTA 96). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Chinka uzyskała na 2:1. W drugiej partii do głosu doszła Słowenka, która trzy razy odebrała rywalce serwis. W decydującej odsłonie Wang z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w dwóch ostatnich gemach zdobyła tylko punkt.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Juvan zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Słowenka obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Świątek i Juvan po raz pierwszy zmierzą się na zawodowych kortach. Spotkanie odbędzie się we wtorek.