Tenis. ATP Melbourne: Tennys Sandgren stracił chłodną głowę, ale nie zwycięstwo. Świetny finisz Sama Querreya

Tennys Sandgren w trzech setach pokonał Johna-Patricka Smitha w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne turnieju Great Ocean Road Open. Partię we wtorek stracili też Sam Querrey, Jordan Thompson i Pierre-Hugues Herbert.

Marcin Motyka
Tennys Sandgren PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Tennys Sandgren
"Nienawidzę tego głupiego sportu" - wykrzyczał Tennys Sandgren w trakcie meczu z Johnem-Patrickiem Smithem w I rundzie rozgrywanego w Melbourne turnieju Great Ocean Road Open. Amerykanin, który we wtorek wyładowywał frustrację nie tylko słownie, ale i na rakiecie, tracił panowanie nad sobą, ale nie stracił zwycięstwa. Ostatecznie, po dwóch godzinach i kwadransie zaciętej walki, pokonał Australijczyka 6:3, 5:7, 6:4.

Rozstawiony z numerem dziewiątym Sandgren we wtorek zaserwował dziewięć asów, czterokrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 92 punkty, o cztery więcej od Smitha. W II rundzie Amerykanin zmierzy się z Salvatore Caruso.

Śladem rodaka poszedł Sam Querrey. Oznaczony "10" Amerykanin zdobył siedem końcowych gemów pojedynku z Henrim Laaksonenem i pokonał Szwajcara 4:6, 7:6(5), 6:0. Kolejnym przeciwnikiem 33-latka z San Francisco będzie Stefano Travaglia.

Jordan Thompson, turniejowa "11", odrobił stratę seta i ograł Gianlukę Magera. O awans do 1/8 finału Australijczyk powalczy z Pierre'em-Huguesem Herbertem, który wygrał z Maxime'em Cressym 6:7(2), 7:6(2), 7:5, mimo że w decydującym secie przegrywał 2:5. Odpadł natomiast oznaczony numerem 14. Pablo Andujar. Hiszpan przegrał z Pablo Cuevasem, który w II rundzie zmierzy się z Robinem Haase, pogromcą Kimmera Coppejansa.

Najwyżej rozstawiony David Goffin zmagania w Melbourne rozpocznie od meczu z Carlosem Alcarazem. Hiszpan wyeliminował Attilę Balazsa, który skreczował po 20 minutach gry z powodu kontuzji pięty. Oznaczony numerem piątym Nikołoz Basilaszwili na otwarcie zagra z Mario Vilellą. Hiszpan we wtorek wyeliminował Yannicka Hanfmanna. Z kolei Reilly Opelka, turniejowa "szóstka", w pierwszym meczu trafi na Serhija Stachowskiego. Ukrainiec okazał się lepszy od Romana Safiullina.

Matthew Ebden wykorzystał uśmiech fortuny. Australijczyk wszedł do drabinki w miejsce Damira Dzumhura i we wtorek pokonał 6:3, 7:6(6) Federico Delbonisa. W II rundzie 33-latek z Perth zagra z Thiago Monteiro. Brazylijczyk ograł innego tenisistę z listy rezerwowych, Thomasa Fancutta, zastępcę Vaska Pospisila.

Cedrik-Marcel Stebe wygrał 6:4, 6:4 z Hugo Dellienem i w II rundzie stanie naprzeciw Kevina Andersona. 19-letni Dane Sweeny pokonał Ji Sunga Nam, tym samym odniósł debiutanckie zwycięstwo w głównym cyklu. O kolejną wygraną Australijczyk powalczy z Aljazem Bedene, rozstawionym z "13".

Great Ocean Road Open, Melbourne (Australia)

Dane Sweeny (Australia, WC) - Ji Sung Nam (Korea Południowa, Alt) 7:6(4), 7:5
Matthew Ebden (Australia, Alt) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 7:6(6)

wolne losy: David Goffin (Belgia, 1); Karen Chaczanow (Rosja, 2); Hubert Hurkacz (Polska, 3); Jannik Sinner (Włochy, 4); Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 5); Reilly Opelka (USA, 6); Miomir Kecmanović (Serbia, 7); Aleksander Bublik (Kazachstan, 8)

ATP Melbourne: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak poznali rywali. Duńczyk i Holender na drodze Polaków