Tenis. ATP Melbourne: udany powrót Nicka Kyrgiosa po rocznej pauzie. Niezwykły dzień Viktora Troickiego

Powracający po rocznej pauzie Nick Kyrgios w trzech setach pokonał Alexandre'a Mullera w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne turnieju Murray River Open. Viktor Troicki ma za sobą niezwykły dzień, w którym wystąpił w dwóch rolach.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Nick Kyrgios wrócił do tenisa po niemal rocznej przerwie. Poprzedni mecz Australijczyk rozegrał 25 lutego zeszłego roku, kiedy to w Acapulco zmierzył się z Ugo Humbertem. We wtorek, w I rundzie turnieju Murray River Open w Melbourne, stanął naprzeciw Alexandre'a Mullera. I mimo tak długiego okresu bez występów oraz problemów z lewym kolanem odniósł zwycięstwo 3:6, 6:4, 7:6(4).

- Jestem naprawdę zadowolony ze sposobu, w jaki sobie poradziłem. Czerpałem ze swojego doświadczenia. Po pierwszym secie pomyślałem: "Przegrałeś swoją pierwszą partię po powrocie i grasz z facetem, który nie ma nic do stracenia". On grał dobrze, ale ja wierzyłem, że mogę wygrać - mówił, cytowany przez "Sydney Morning Herald", Kyrgios, który w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Harrym Bourchierem.

Po tie breaku trzeciego seta do kolejnej fazy awansował również kolega Kyrgiosa z reprezentacji, Alexei Popyrin. Australijczyk obronił pięć meczboli i pokonał 6:7(8), 7:6(2), 7:6(7) Bornę Gojo. W II rundzie Popyrin zagra z Tommym Paulem, turniejową "15".

We wtorek wygrali także dwaj inni Australijczycy. James Duckworth ograł 6:3, 6:4 Tomasa Machaca i o awans do 1/8 finału powalczy z Ugo Humbertem. Z kolei posiadacz dzikiej karty Andrew Harris po prawie dwuipółgodzinnej batalii okazał się lepszy od Taro Daniela i w nagrodę skonfrontuje swe siły z oznaczonym numerem drugim Grigorem Dimitrowem.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego w drabince Stana Wawrinki będzie Michaił Kukuszkin. Kazach pokonał 4:6, 7:5, 6:2 Juana Ignacio Londero. Oznaczony "piątką" Casper Ruud na otwarcie powalczy z Jirim Veselym. Czech wyeliminował Frederico Ferreirę Silvę.

Viktor Troicki ma za sobą niezwykły dzień. 34-latek z Belgradu najpierw jako kapitan prowadził reprezentację Serbii w wygranym 2:1 meczu ATP Cup z Kanadą, a po kilku godzinach, już jako zawodnik, wyszedł na kort, by w I rundzie Murray River Open zmierzyć się z Emilem Ruusuvuorim. W tej drugiej roli poszło mu gorzej, bo przegrał 3:6, 4:6. Ruusuvuori w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem czwartym Borną Coriciem.

36-letni Gilles Simon pokonał 6:4, 6:4 młodszego od siebie o 12 lat Eliasa Ymera i w 1/16 finału zmierzy się z Jeremym Chardym. W amerykańskim starciu Marcos Giron był lepszy od Michaela Mmoha, a jego kolejnym rywalem będzie Adrian Mannarino. Z kolei Yuichi Sugita wyeliminował Quentina Halysa i w II rundzie powalczy z oznaczonym "trójką" Felixem Augerem-Aliassime'em.

Murray River Open, Melbourne (Australia)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 320,7 tys. dolarów
wtorek, 2 lutego

I runda gry pojedynczej:

Nick Kyrgios (Australia, 13) - Alexandre Muller (Francja) 3:6, 6:4, 7:6(4)
Alexei Popyrin (Australia) - Borna Gojo (Chorwacja) 6:7(8), 7:6(2), 7:6(7)
Andrew Harris (Australia, WC) - Taro Daniel (Japonia) 5:7, 6:4, 7:5

wolne losy: Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 2); Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3); Borna Corić (Chorwacja, 4); Casper Ruud (Norwegia, 5); Taylor Fritz (USA, 6); Ugo Humbert (Francja, 7); Daniel Evans (Wielka Brytania, 8)

ATP Cup: Rafael Nadal nie zagra w pierwszym meczu. Hiszpan ma problemy zdrowotne