Johanna Konta poczuła gorycz kolejnej porażki. Trudna przeprawa Petry Martić

Johanna Konta szybko zakończyła kolejny występ. Tym razem brytyjskiej tenisistce nie powiodło się w turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Awans po trudnym boju wywalczyła Petra Martić.
Johanna Konta PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Johanna Konta

Luty na zawodowych kortach nie jest udany dla Johanny Konty (WTA 16). Z turnieju Gippsland Trophy odpadła w II rundzie po dreszczowcu z Iriną-Camelią Begu (zmarnowała dwie piłki meczowe). W Australian Open skreczowała w spotkaniu z Kają Juvan (kontuzja mięśni brzucha), a z imprezy Phillip Island Trophy wycofała się. We wtorek w Adelajdzie Brytyjka przegrała 2:6, 2:6 z Shelby Rogers (WTA 53).

W ciągu 76 minut Rogers zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Amerykanka wyrównała na 2-2 bilans meczów z Brytyjką i została pierwszą ćwierćfinalistką imprezy.

Petra Martić (WTA 21) zwyciężyła 4:6, 6:0, 7:5 Ludmiłę Samsonową (WTA 117) po dwóch godzinach i 18 minutach. Chorwatka zgarnęła 35 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała sześć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Cori Gauff (WTA 52), która wygrała 6:4, 6:7(4), 6:2 z Jasmine Paolini (WTA 99). Włoszka z 4:6, 2:5 doprowadziła do trzeciej partii po obronie piłki meczowej. W niej Amerykanka opanowała sytuację i zaliczyła dwa przełamania. W ćwierćfinale na lepszą z meczu Martić z Gauff czeka Rogers.

Julia Putincewa (WTA 28) w godzinę i 47 minut pokonała 6:4, 6:4 Laurę Siegemund (WTA 54). Kazaszka zaliczyła cztery przełamania. W II rundzie czeka ją starcie ze Storm Sanders (WTA 292), która w 63 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 74). Niżej notowana Australijka zdobyła 21 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Pierwszą rywalką Belindy Bencić będzie Misaki Doi (WTA 86), która zwyciężyła 7:6(5), 3:6, 6:2 Annę Blinkową (WTA 69). Japonka mogła zapewnić sobie awans w dwóch setach, bo miała dwa break pointy na prowadzenie 7:6, 4:1. W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu odparła osiem z 11 break pointów i uzyskała cztery przełamania. Jil Teichmann (WTA 61) wróciła z 3:5 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:6(5) Kristinę Mladenović (WTA 51).

Adelaide International, Adelajda (Australia)