ATP Montpellier: świetne występy Roberto Bautisty i Davida Goffina. Alejandro Davidovich zatrzymany

Najwyżej rozstawieni Roberto Bautista i David Goffin bez straty seta wygrali mecze ćwierćfinałowe w rozgrywanym na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Hiszpan pokonał Ugo Humberta, a Belg wygrał z Lorenzo Sonego.

Marcin Motyka
Roberto Bautista PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Roberto Bautista rozegrał drugi mecz w turnieju ATP w Montpellier. Znów zmierzył się z reprezentantem Francji i ponownie zwyciężył bez straty seta. Po tym, jak w czwartek pokonał Gregoire'a Barrere'a, w piątkowym ćwierćfinale wygrał 6:3, 6:3 z Ugo Humbertem.

Bautista w piątek dominował w każdym elemencie gry, był skuteczniejszy i popełniał mniej błędów. W ciągu 75 minut rywalizacji zaserwował trzy asy, przy własnym podaniu zdobył 34 z 45 rozegranych punktów, jeden raz dał się przełamać, a sam uzyskał cztery breaki.

Najwyżej rozstawiony Hiszpan w półfinale zmierzy się z Peterem Gojowczykiem, który przypomniał, że we francuskich turniejach halowych czuje się znakomicie. Niemiec, niegdyś finalista imprezy w Metz, w piątek w świetnym stylu, ani razu nie tracąc własnego podania, pokonał 6:4, 6:1 Dennisa Novaka.

W dwóch setach swój ćwierćfinałowy pojedynek wygrał również David Goffin. Rozstawiony z numerem drugim Belg zaprezentował się bardzo dobrze i ograł 6:4, 6:4 Lorenzo Sonego, turniejową "siódemkę", zapisując na swoim koncie trzy asy i trzy przełamania.

Kolejnym rywalem Goffina będzie Jegor Gerasimow,z którym przegrał w ubiegłym sezonie w hali w Marsylii. Białorusin w piątek wygrał 4:6, 6:4, 7:5 z Alejandro Davidovichem, pogromcą z II rundy Huberta Hurkacza, i awansował do swojego pierwszego półfinału w głównym cyklu od lutego zeszłego roku, gdy dotarł do finału imprezy w Pune.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)