Fiona Ferro i Paula Badosa wyeliminowane. Niecodzienna obsada finału w Lyonie

Fiona Ferro i Viktorija Golubić zostały wyeliminowane z turnieju WTA 250 w Lyonie. Finał będzie miał niecodzienną obsadę, bo zagrają w nim dwie tenisistki, które przebyły długą drogę od kwalifikacji.

Viktorija Golubić PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Viktorija Golubić
W sobotę z imprezą w Lyonie pożegnały się ostatnie rozstawione tenisistki, które pozostawały na placu boju. Fiona Ferro (WTA 46) przegrała 6:4, 0:6, 6:7(4) z Viktoriją Golubić (WTA 130). Paula Badosa (WTA 73) uległa 5:7, 1:6 Clarze Tauson (WTA 139).

Golubić w pierwszym secie od 4:2 straciła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii oddała rywalce tylko siedem punktów, a w trzeciej wróciła ze stanu 1:3. W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu Szwajcarka zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji.

Tauson w meczu z Badosą od stanu 3:4, gdy oddała podanie, zdobyła 10 z 12 kolejnych gemów. W ciągu 90 minut Dunka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 17 break pointów.

W finale dojdzie do starcia tenisistek, które wygrały po sześć meczów. Obie przeszły dwustopniowe kwalifikacje. Dla Tauson jest to dopiero trzeci start w głównym cyklu. Golubić wystąpi w trzecim finale. Poprzednie zanotowała w 2016 roku w Gstaad (tytuł) i Linzu.

W niedzielę odbędzie się pierwszy od 2017 roku finał z udziałem dwóch kwalifikantek. Wtedy w Tokio (Japan Open) Kazaszka Zarina Dijas pokonała 6:2, 7:5 Japonkę Miyu Kato.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)