Kolejny dreszczowiec Cori Gauff. Awans Swietłany Kuzniecowej w Dubaju

Pierwszego dnia tenisowego turnieju WTA 1000 w Dubaju odbyła się obfitująca w zwroty akcji batalia Cori Gauff z Jekateriną Aleksandrową. Awans wywalczyła Swietłana Kuzniecowa.

Cori Gauff PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cori Gauff
W niedzielę rozpoczął się turniej w Dubaju. Tytułu nie będzie bronić Simona Halep. Niezwykle dramatyczny bój stoczyły Cori Gauff (WTA 38) i Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33). W pierwszym secie Rosjanka z 1:4 wyszła na 5:4 i serwowała, ale końcówka należała do jej młodej rywalki. W drugiej partii Amerykanka trzy razy została przełamana.

Kumulacja emocji nastąpiła w decydującej odsłonie. Aleksandrowa ruszyła w pogoń z 1:5. W dziewiątym gemie obroniła cztery piłki meczowe, a w tiebreaku sama miała dwa meczbole. Ostatecznie zwyciężyła Gauff 7:6(3), 2:6, 7:6(8) po dwóch godzinach i 41 minutach. Dla Amerykanki, która 13 marca skończy 17 lat, był to ósmy trzysetowy mecz w 2021 roku. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Marketa Vondrousova lub Rumunka Ana Bogdan.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 39) wygrała 6:4, 1:6, 7:5 z Qiang Wang (WTA 35) po dwóch godzinach i 21 minutach. W trzecim secie Chinka wykorzystała break pointa na 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Rosjanka zdobyła o trzy punkty mniej (91-94), ale będzie rywalką Eliny Switoliny w II rundzie.

Maria Sakkari (WTA 25) przegrała 2:6, 6:7(4) z Barborą Krejcikovą (WTA 63). W drugim secie Greczynka obroniła piłkę meczową i z 3:5 doprowadziła do tie-breaka, ale nie udało się jej odwrócić losów tej konfrontacji. W ciągu godziny i 48 minut Czeszka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Rywalki poznały Karolina Pliskova i Aryna Sabalenka. Czeszka zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (WTA 55). Łotyszka zaliczyła cztery przełamania i pokonała 6:0, 6:3 Bernardę Perę (WTA 65). Białorusinkę czeka starcie z Alize Cornet (WTA 59), która wygrała 6:4, 3:6, 6:1 z Darią Kasatkiną (WTA 58). W trwającym dwie godziny i minutę meczu Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Francuzka sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 14 break pointów.

Weronika Kudermetowa (WTA 34) posłała dziewięć asów i pokonała 7:6(3), 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 41). Ons Jabeur (WTA 31) w 65 minut wygrała 6:2, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 68). Tunezyjka zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)