Iga Świątek przemówiła po porażce z Muguruzą. "Trudno ułożyć wszystkie puzzle"

Iga Świątek pożegnała się z turniejem w Dubaju, przegrywając z Hiszpanką Garbine Muguruzą. Polka była wyraźnie słabsza, czego nie kryje w poście na Twitterze. - Czasami przychodzi taki dzień - pisze.

Karol Wasiek
Iga Świątek Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Iga Świątek
W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju, Iga Świątek nie miała nic do powiedzenia w starciu z Hiszpanką Garbine Muguruzą. 19-letnia Polka przegrała w dwóch setach - 0:6, 4:6.

Bardziej doświadczona rywalka zaskakująco łatwo rozprawiła się z Polką, która nie miała za wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Hiszpańskie media pisały nawet piszą o srogiej lekcji, jakiej udzieliła Świątek doświadczona tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego.

Świątek była wyraźnie słabsza, czego też nie ukrywa w pomeczowym komentarzu, którego udzieliła na Twitterze.

"Dziękuję za wsparcie, jakie dawaliście mi przez ostatnie tygodnie. To czas pełen ważnych lekcji i doświadczeń. Czasami przychodzi dzień, w którym trudno ułożyć wszystkie puzzle tak, aby do siebie pasowały i tak było wczoraj" - napisała Świątek w mediach społecznościowych.

Dobiegła końca seria Świątek sześciu z rzędu wygranych meczów. W drodze po tytuł w Adelajdzie i na otwarcie występu w Dubaju Polka nie straciła seta. Teraz będzie miała chwilę przerwy, bo kolejny turniej, w którym weźmie udział to Miami Open (23 marca - 3 kwietnia).

"Czas więc wracać do domu. Do zobaczenia w Miami!" - dorzuciła we wpisie.