ATP Santiago: Cristian Garin wygrał chilijski pojedynek. Klęska Juana Manuela Cerundolo

Cristian Garin w dwóch setach pokonał Alejandro Tabilo w chilijskim meczu II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. Wysokiej porażki doznał Juan Manuel Cerundolo, rewelacja niedawnej imprezy w Cordobie.

Marcin Motyka
Cristian Garin WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Cristian Garin
Po raz pierwszy od 11 lat na poziomie głównego cyklu męskich rozgrywek doszło do pojedynku dwóch tenisistów z Chile. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Santago, zmierzyli się Cristian Garin i Alejandro Tabilo. Lepszy okazał się faworyzowany Garin, ogrywając niżej notowanego rodaka 6:2, 6:2.

- Cieszyłem się, że gram w domu, ale nie było łatwo i czułem się zdenerwowany na korcie - mówił, cytowany przez atptour.com, Garin, który w ciągu 68 minut rywalizacji zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał cztery z sześciu break pointów. - Jestem zadowolony z tego, jak mi poszło. Rozegrałem solidny mecz i całkiem nieźle serwowałem - ocenił.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Chilijczyk zmierzy się z kolejnym rywalem z eliminacji, Juanem Pablo Varillasem. Peruwiańczyk pokonał 6:4, 7:6(3) oznaczonego numerem siódmym Federico Corię i po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału imprezy rangi ATP Tour.

Z Chile Dove Men+Care Open odpadł w czwartek także inny rozstawiony tenisista, Pablo Andujar. Hiszpan, turniejowa "trójka", przegrał 1:6, 6:7(7) z Danielem Elahim Galanem. Kolumbijczyk w drugiej partii obronił piłkę setową, a sam zakończył spotkanie przy drugim meczbolu.

O półfinał 24-latek z Bucaramangi powalczy z Roberto Carballesem. Hiszpan nie dał szans (6:2, 6:0) posiadaczowi dzikiej karty, Juanowi Manuelowi Cerundolo, niedawnemu triumfatorowi zawodów w Cordobie.