ATP Miami: Emil Ruusuvuori pokonał Carlosa Alcaraza w starciu młodych. Imponująca końcówka Francesa Tiafoe'a

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Emil Ruusuvuori
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Emil Ruusuvuori

21-letni Emil Ruusuvuori w trzech setach pokonał młodszego od siebie o cztery lata Carlosa Alcaraza w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Frances Tiafoe awansował do 1/32 finału dzięki znakomitej końcówce.

21-letni Emil Ruusuvuori i 17-letni Carlos Alcaraz to czołowi tenisiści młodego pokolenia. Wróży im się wielkie sukcesy. Być może w przyszłości będą się mierzyć w meczach o najważniejsze tytuły. W środę zagrali ze sobą po raz pierwszy na poziomie głównego cyklu. W meczu I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami lepszy okazał się bardziej doświadczony Fin, zwyciężając 6:4, 2:6, 7:5.

- Różnica między nami była bardzo niewielka. O wszystkim zadecydowało kilka punktów. Obaj mieliśmy swoje szanse, ale po przegranym secie udało mi się wrócić na właściwe tory i zdołałem wygrać. To był bardzo trudny mecz - mówił, cytowany przez atptour.com, Ruusuvuori, który w II rundzie zmierzy się z Alexandrem Zverevem, turniejową "trójką".

W meczu sesji nocnej Frances Tiafoe przegrywał ze Stefano Travaglią 5:7 i 3:4, ale zdobył dziewięć z 11 końcowych gemów i ostatecznie wygrał 5:7, 6:4, 6:2. Kolejnym przeciwnikiem Amerykanina będzie rozstawiony z numerem 19. Daniel Evans. Inny z reprezentantów gospodarzy, Mackenzie McDonald, okazał się lepszy od Vaska Pospisila, a o awans do III rundy powalczy z oznaczonym "18" rodakiem, Johnem Isnerem.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem siódmym Roberto Bautisty został Lloyd Harris, który pokonał 6:4, 7:6(7) Emilio Navę. Z kolei oznaczony "32" Aleksander Bublik na otwarcie zmierzy się z Laslo Djere. Serb w trzech setach wygrał z Jirim Veselym.

Miami Open, Miami (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,343 mln dolarów środa, 24 marca

I runda gry pojedynczej:

Frances Tiafoe (USA) - Stefano Travaglia (Włochy) 5:7, 6:4, 6:2 Laslo Djere (Serbia) - Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 5:7, 6:1 Lloyd Harris (RPA) - Emilio Nava (USA, Q) 6:4, 7:6(7) Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, WC) 6:4, 2:6, 7:5 Mackenzie McDonald (USA, Q) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:3, 4:6, 6:3