ATP Cagliari: najwyżej rozstawiony Daniel Evans odpadł. Lorenzo Musetti obronił cztery meczbole

Lorenzo Musetti wyeliminował najwyżej rozstawionego Daniela Evansa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cagliari. 19-letni Włoch obronił cztery meczbole i pokonał Brytyjczyka po tie breaku trzeciego seta.
Marcin Motyka
Lorenzo Musetti Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti

Lorenzo Musetti ma dopiero 19 lat, ale w czwartek wykazał się ogromną dojrzałością. W spotkaniu II rundy turnieju ATP w Cagliari z Danielem Evansem Włoch obronił cztery piłki meczowe i po 130-minutowej batalii pokonał najwyżej rozstawionego Brytyjczyka 6:1, 1:6, 7:6(8), choć w decydującym tie breaku przegrywał już 0-4, a następnie 3-6.

- To było naprawdę trudne. On grał dobrze, często atakował przy siatce, a w tie breaku wysoko przegrywałem - mówił Musetti, cytowany przez atptour.com. - Ale starałem się zachowywać spokój. Dało to efekt, więc jestem naprawdę szczęśliwy i dumny z tego zwycięstwa.

Pokonując aktualnie 32. w rankingu ATP Evansa, Musetti odniósł siódme zwycięstwo nad rywalem z Top 35 klasyfikacji singlistów. A łącznie w całej karierze w głównym cyklu wygrał 12 spotkań. - Nie myślę o tym, jak są wysoko w rankingu. Staram się prezentować swój tenis. Nie mam presji i czuję się wolny - powiedział o tajemnicy swojej skuteczności przeciw czołowym tenisistom świata.

W ćwierćfinale Musetti zmierzy się z notowanym na 57. miejscu na świecie Laslo Djere, z którym w październiku zeszłego roku przegrał w innej imprezie rozgrywanej na Sardynii, w Santa Margherita di Pula. Serb w czwartek okazał się lepszy od Johna Millmana, turniejowej "szóstki".

Śladem młodszego rodaka poszedł Lorenzo Sonego. 25-latek z Turynu wygrał 6:4, 6:1 z Gillesem Simonem, który w tym tygodniu wrócił do rywalizacji po uporaniu się z problemami osobistymi. Włoch w ciągu 95 minut zapisując na swoim koncie jednego asa i pięć przełamań.

Ćwierćfinałowym rywalem oznaczonego numerem trzecim Sonego będzie Yannick Hanfmann. Niemiec w czwartek pokonał 7:5, 6:1 innego reprezentanta gospodarzy, Marco Cecchinato.