WTA Toronto: Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska (nr 14) pokonała Carlę Suárez (WTA 31) 6:3, 6:3 i awansowała do drugiej rundy turnieju Rogers Cup rozgrywanego na kortach twardych w Toronto (z pulą nagród 2 mln dolarów).

Pierwszego seta Polka rozpoczęła od małego falstartu. Przegrywała 1:3, ale szybko podkręciła tempo, wygrała pięć gemów z rzędu, a tym samym całego seta. Z kolei w drugim secie to Radwańska prowadząc 3:1 pozwoliła rywalce wyrównać. Jednak od stanu 3:3 krakowianka wygrała trzy gemy z rzędu i zapewniła sobie awans do drugiej rundy po jednej godzinie i 36 minutach walki.

W całym spotkaniu Radwańska obroniła siedem z dziewięciu break pointów, w tym pięć z sześciu w drugim secie. Polka pięć razy przełamała podanie Suárez, wygrała 60 proc. piłek przy własnym podaniu oraz 51 proc. za pomocą returnów.

W drugiej rundzie najlepsza polska tenisistka zagra z Agnes Szavay (WTA 30), która pokonała kanadyjską dziką kartę Valerie Tetreault (WTA 161) 6:2, 6:4. Przed tygodniem z Cincinnati z Węgierką przegrała Urszula Radwańska.