Dzięki tej akcji Iga Świątek wygrała w Madrycie. Udało się za 11 razem! [WIDEO]

Laura Siegemund zdołała obronić aż 10 piłek meczowych w II rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Przy 11 popełniła jednak błąd, który kosztował ją porażkę w dwóch setach z Igą Świątek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Iga Świątek w meczu II rundy WTA w Madrycie Twitter / twitter.com/WTA / Iga Świątek w meczu II rundy WTA w Madrycie
Po udanym returnie Igi Świątek niemiecka tenisistka uderzyła zbyt lekko i piłka nawet nie doleciała do siatki. Tym samym Polka po 100 minutach wygrała 6:3, 6:3 i awansowała do III rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie.

"Przy jedenastej próbie" - czytamy na oficjalnym profilu WTA obok nagrania ze zwycięskiej piłki Świątek (zobacz niżej).

W opisie dodano też, że Polka w kolejnej rundzie zmierzy się z Ashleigh Barty. Tym samym na korcie spotkają się dwie ostatnie zwyciężczynie najważniejszego turnieju na mączce - Roland Garros. Świątek paryską imprezę wygrała kilka miesięcy temu, w październiku, a Australijka w 2019 roku.

Co ciekawe, Polka kontynuuje kapitalną passę na kortach ziemnych. Ma na koncie już 9 zwycięstw z rzędu, w których nie przegrała ani jednego seta (bilans 18-0).

W I rundzie w Madrycie Świątek pewnie rozprawiła się z Alison Riske 6:1, 6:1, z kolei Barty do tej pory pokonała Shelby Rogers 6:2, 6:1 i Tamarę Zidansek 6:4, 1:6, 6:3.