Niebywały wyczyn Bułgarki w Belgradzie. Ana Konjuh coraz groźniejsza

W piątek w Belgradzie tenisistki musiały odrabiać opóźnienia spowodowane deszczem w poprzednich dniach. Niesamowitym wyczynem popisała się Bułgarka Wiktoria Tomowa. Awans wywalczyła Ana Konjuh, która wyeliminowała rozstawioną Argentynkę.

Wiktoria Tomowa Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Wiktoria Tomowa
W Belgradzie w końcu były korzystne warunki do gry. W piątek dokończona została II runda i odbyły się ćwierćfinały. Niezwykłym osiągnięciem popisała się Wiktoria Tomowa (WTA 123), która wyeliminowała dwie rywalki po trzysetowych bataliach. Najpierw pokonała 6:3, 4:6, 6:2 Leylah Annie Fernandez (WTA 69). W ciągu godziny i 59 minut obie tenisistki miały po 11 break pointów. Bułgarka pięć razy oddała podanie, a sama zaliczyła osiem przełamań.

Tego samego dnia Tomowa zwyciężyła 6:1, 2:6, 7:5 Rekę-Lucę Jani (WTA 220). W trzecim secie Bułgarka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu obroniła 14 z 19 break pointów i zamieniła na przełamanie siedem z 13 szans. Wcześniej Jani dokończyła spotkanie z Anną Kalinską (WTA 111).

W ćwierćfinale Tomowa zmierzy się z Paulą Badosą (WTA 44), która w 81 minut pokonała 6:2, 6:4 Rebekkę Peterson (WTA 60). Hiszpanka zdobyła 27 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zaliczyła trzy przełamania.

Ana Konjuh (WTA 188) wygrała 6:4, 6:3 z Nadią Podoroską (WTA 42). W pierwszym secie Chorwatka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 95 minut zniwelowała siedem z 10 break pointów i uzyskała pięć przełamań. Konjuh odbudowuje się po czterech operacjach łokcia.

W półfinale Chorwatkę czeka starcie z Marią Camilą Osorio Serrano (WTA 115), która pokonała 6:4, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 103). W ciągu 83 minut Kolumbijka wykorzystała siedem z 15 break pointów i pozostaje w grze o drugi tytuł w głównym cyklu. Miesiąc temu była najlepsza w Bogocie.

W sobotę tenisistki ponownie czeka wychodzenie na kort po dwa razy. Na ten dzień zaplanowano półfinały oraz finał.

Serbia Ladies Open, Belgrad (Serbia)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235,2 tys. dolarów
piątek, 21 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania, 4) - Rebecca Peterson (Szwecja, 7) 6:2, 6:4
Ana Konjuh (Chorwacja, Q) - Nadia Podoroska (Argentyna, 5) 6:4, 6:3
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, Q) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:4, 6:2
Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) - Reka-Luca Jani (Węgry, Q) 6:1, 2:6, 7:5