WTA Toronto: Kuriozalne, ale zwycięskie zakończenie Radwańskiej

Agnieszka Radwańska (WTA 13) pokonała 7:5, 6:3 Ukrainkę Katerynę Bondarenko (WTA 64), awansując w czwartek do ćwierćfinału, swojego dziewiątego w sezonie, turnieju WTA w Toronto (pula nagród 2 mln dol.).

20-letnia Radwańska w swoim pierwszym występie w otwartych międzynarodowych mistrzostwach Kanady może spotkać się w meczu o najlepszą czwórkę przeciw Marii Szarapowej, o ile ta pokona w nocy polskiego czasu inną Rosjankę Wierę Zwonariową.

W spotkaniu ze starszą z sióstr Bondarenko, pogromczynią w poprzedniej rundzie Venus Williams, nasza najlepsza singlistka obroniła dwie piłki setowe, notując jednego asa przy 72-procentowej skuteczności pierwszego serwisu. W Toronto nie straciła jeszcze Isia seta.

Obie rywalki były zrazu bardzo uważne przy własnym podaniu. Najpierw szansę na przełamanie miała Radwańska, potem Bondarenko trzy okazje, z czego dwie setowe przy 4:5. To jednak nasza numer jeden wykorzystała piłkę na 6:5, po czym własnym serwisem zakończyła pierwszą partię.

Wypadki potoczyły się po myśli grającej z opatrunkiem na lewym udzie Radwańskiej również w secie numer dwa, kiedy otworzyła grę drugim w spotkaniu przełamaniem, podwyższając prowadzenie na 3:0 po kolejnym wykorzystanym break poincie. Serwis krakowianki funkcjonował już znacznie skuteczniej niż w wypadku Bondarenko.

Tymczasem znać o sobie dało znów rozkojarzenie tudzież inny czynnik psychiczny. 23-letnia Bondarenko odrobiła oba przełamania, ale mając własne podanie na wyjście na prowadzenie, po długiej walce upuściła gema i znów musiała gonić wynik. Radwańska na własne podanie nie czekała, choć zawodniczki w momencie gdy Polka miała trzy piłki meczowe (!), zmusił do zejścia do szatni deszcz. Po kilkunastu minutach Polka wygrała tę jedną piłkę.