Kamil Majchrzak lepszy od byłej 18. rakiety świata. Powalczy o finał w Nottingham

Kamil Majchrzak wystąpi w półfinale turnieju ATP Challenger Tour na kortach trawiastych w Nottingham. Polski tenisista okazał się w piątek lepszy od Włocha Andreasa Seppiego.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W piątek Kamil Majchrzak (ATP 126) nie miał łatwego zadania. Andreas Seppi (ATP 98) liczy już sobie co prawda 37 lat, ale dobrze czuje się na kortach trawiastych. W 2011 roku sięgnął w Eastbourne po premierowe mistrzostwo w tourze. Cztery lata później był rywalem Rogera Federera w finale zawodów w Halle.

Reprezentant Italii ma ogromne doświadczenie i wykorzystał to w pierwszej odsłonie. Przełamał już w gemie otwarcia, a potem dzielnie odpierał break pointy. W piątym gemie Seppi dołożył kolejne przełamanie, a następnie wyszedł na 5:1. Majchrzak zerwał się wówczas do ataku i wygrał trzy kolejne gemy. Włoch jednak zachował spokój i w 10. gemie zamknął seta wynikiem 6:4, wychodząc ze stanu 0-30.

W drugim secie role się odwróciły. Tym razem "Szumi" ani razu nie stracił podania i cierpliwie czekał na swoje szanse. W szóstym gemie z łatwością odebrał podanie Włochowi, który coraz słabiej serwował. Po zmianie stron jeszcze raz ruszył do ataku i wykorzystał trzeciego setbola przy podaniu przeciwnika.

O zwycięstwie zadecydowała trzecia partia. Majchrzak szybko wyszedł na 3:0 i miał piłki na powiększenie przewagi, lecz ich nie wykorzystał. Seppi odrobił stratę przełamania w siódmym gemie. Wówczas jednak Polak przepuścił jeszcze jeden atak, zdobył breaka, a następnie zakończył spotkanie.

Majchrzak pokonał Seppiego 4:6, 6:2, 6:3 i awansował do półfinału. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie w sobotę Amerykanin Denis Kudla (ATP 120), który zwyciężył najwyżej rozstawionego Brytyjczyka Daniela Evansa (ATP 27) 6:4, 1:6, 6:4.

Viking Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)