Pogrom faworytek w Berlinie. Ich losu nie podzieliła Belinda Bencić

W środę z turniejem WTA 500 na kortach trawiastych w Berlinie pożegnały się trzy najwyżej rozstawione tenisistki. Awans wywalczyła Szwajcarka Belinda Bencić.

Aryna Sabalenka Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 4) do imprezy w Berlinie przystąpiła jako najwyżej rozstawiona tenisistka. W I rundzie miała wolny los, a w środę jej przeciwniczką była Madison Keys (WTA 28), która na początek wyeliminowała Magdalenę Fręch. Białorusinka roztrwoniła prowadzenie 2:0 w trzecim secie i przegrała z Amerykanką 4:6, 6:1, 5:7.

W trwającym godzinę i 56 minut meczu Keys zaserwowała osiem asów, a jej rywalka miała o trzy mniej. Amerykanka popełniła dwa podwójne błędy, a Sabalenka zrobiła ich siedem. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania i podzieliły się po równo zdobytymi punktami (91-91). Dla Keys jest to 19. zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 rankingu, pierwsze od stycznia 2020 roku, gdy w Brisbane wyeliminowała Petrę Kvitovą.

Elina Switolina (WTA 6) przegrała 4:6, 5:7 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 34). W drugim secie Ukrainka zmarnowała prowadzenie 5:2 i siedem piłek setowych w dziewiątym gemie. W ciągu 89 minut Rosjanka zdobyła 41 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie. Aleksandrowa odniosła czwarte zwycięstwo nad tenisistką z czołowej "10" rankingu, drugie w 2021 roku. W turnieju Gippsland Trophy w Melbourne oddała trzy gemy Simonie Halep.

Bianca Andreescu (WTA 7) uległa 6:7(2), 5:7 Alize Cornet (WTA 63). Kanadyjka w obu setach odrabiała straty ze stanu 1:4, ale w końcówkach lepsza była Francuzka. W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu mistrzyni US Open 2019 popełniła osiem podwójnych błędów. Cornet na przełamanie zamieniła cztery z dziewięciu okazji. Jest to dla niej 21. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, pierwsze w 2021 roku.

Losu trzech najwyżej rozstawionych nie podzieliła Belinda Bencić (WTA 12), która pokonała 6:3, 6:4 Petrę Martić (WTA 25). W ciągu 83 minut Szwajcarka odparła pięć break pointów i w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. Wywalczyła 34 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W ćwierćfinale zmierzy się z Aleksandrową.

Alize Cornet (Francja) - Bianca Andreescu (Kanada, 3) 7:6(2), 7:5

Iga Świątek podjęła decyzję ws. Wimbledonu. "Ostatnie tygodnie były wymagające"
Karolina Woźniacka ogłosiła radosną nowinę. "Trzyosobowa rodzina"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do półfinału turnieju w Berlinie?