Wimbledon: przyznano dzikie karty. Kiedy losowanie?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / VICKIE FLORES / Na zdjęciu: Andy Murray
PAP/EPA / VICKIE FLORES / Na zdjęciu: Andy Murray
zdjęcie autora artykułu

Organizatorzy ogłosili dzikie karty do wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Londyński turniej rozpocznie się już za półtora tygodnia. Wiadomo, kiedy odbędzie się losowanie.

Niespodzianek nie było. Dzikie karty do głównej drabinki Wimbledonu otrzymali przede wszystkim Brytyjczycy. U pań nagrodzone w ten sposób zostały Katie Boulter, Jodie Anna Burrage, Harriet Dart, Francesca Jones i Samantha Murray. Dodatkowo organizatorzy wyróżnili Amerykankę Venus Williams, która może jeszcze wejść do turnieju na bazie miejsca w rankingu WTA, bo aktualnie jest pierwsza na liście oczekujących.

Dzikie karty do turnieju mężczyzn otrzymali reprezentujący Wielką Brytanię Liam Broady, Jay Clarke, Jack Draper i Andy Murray (dwukrotny zwycięzca Wimbledonu i były lider rankingu ATP). Ponadto działacze wyróżnili w ten sposób Hiszpana Carlosa Alcaraza.

Organizatorzy poinformowali, że losowanie drabinki singla kobiet i mężczyzn odbędzie się 25 czerwca (piątek). Zmagania w turnieju głównym, w którym zagrają Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz, potrwają od 28 czerwca do 11 lipca.

Natomiast w dniach 21-24 czerwca odbędą się trzystopniowe eliminacji, w których udział wezmą Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska, Urszula Radwańska, Kamil Majchrzak i Kacper Żuk.

Główna drabinka kobiet: 1) Katie Boulter (Wielka Brytania) 2) Jodie Anna Burrage (Wielka Brytania) 3) Harriet Dart (Wielka Brytania) 4) Francesca Jones (Wielka Brytania) 5) Samantha Murray (Wielka Brytania) 6) Venus Williams (USA) 7) do ogłoszenia 8) do ogłoszenia

Główna drabinka mężczyzn: 1) Carlos Alcaraz (Hiszpania) 2) Liam Broady (Wielka Brytania) 3) Jay Clarke (Wielka Brytania) 4) Jack Draper (Wielka Brytania) 5) Andy Murray (Wielka Brytania) 6) do ogłoszenia 7) do ogłoszenia 8) do ogłoszenia

Czytaj także: Ranking WTA: Iga Świątek ciągle w elicie Ranking ATP: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak awansowali

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek szczerze o przygotowaniach w Spale. "Odpalamy grilla, gdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani z menu"

Źródło artykułu: