Trudna przeprawa Ons Jabeur z młodą Kanadyjką. Jelena Ostapenko nie podbije Birmingham

Tunezyjka Ons Jabeur miała trudną przeprawę z młodą kanadyjską tenisistką w turnieju WTA 250 w Birmingham. Łotyszka Jelena Ostapenko została wyeliminowana przez kwalifikantkę z Czech.

Ons Jabuer PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Ons Jabuer
Rozstawiona z numerem drugim Ons Jabeur (WTA 24) ma za sobą dwa mecze w Birmingham. Rozpoczęła od odprawienia Amerykanki Catherine McNally. W czwartek zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(3) Leylah Annie Fernandez (WTA 66). W trzecim secie 18-letnia Kanadyjka z 0:2 doprowadziła do tie breaku. W nim Tunezyjka skruszyła jej opór.

W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Jabeur zaserwowała pięć asów, a Fernandez popełniła sześć podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Tunezyjka zdobyła o cztery punkty więcej (102-98).

Jelena Ostapenko (WTA 43) przegrała 6:7(4), 6:4, 2:6 z Terezą Martincovą (WTA 90). Łotyszka z 6:7, 2:4 doprowadziła do trzeciego seta. W nim od 2:1 straciła cztery gemy z rzędu (miała break pointa na 3:1). W trwającym dwie godziny i 21 minut spotkaniu mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 popełniła dziewięć podwójnych błędów. Martincova zaserwowała siedem asów.

Anastazja Potapowa (WTA 82) pokonała 6:3, 6:3 Kristinę Mladenović (WTA 59). W drugim secie Rosjanka od 5:0 straciła trzy gemy, ale na więcej rywalce nie pozwoliła. W ciągu 72 minut obroniła cztery z pięciu break pointów i na przełamanie zamieniła cztery z sześciu szans. W ćwierćfinale Potapowa spotka się z Jabeur.

Daria Kasatkina (WTA 35) prowadziła 6:2, 4:1, aby ostatecznie wygrać 6:2, 7:5 z Martą Kostiuk (WTA 65). W ciągu 83 minut Rosjanka obroniła osiem z 11 break pointów i wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Martincovą.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 235,24 tys. dolarów
czwartek, 17 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Ons Jabeur (Tunezja, 2) - Leylah Annie Fernandez (Kanada) 6:4, 3:6, 7:6(3)
Daria Kasatkina (Rosja, 4) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:2, 7:5
Tereza Martincova (Czechy, Q) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) 7:6(4), 4:6, 6:2
Anastazja Potapowa (Rosja) - Kristina Mladenović (Francja) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur awansuje do półfinału turnieju w Birmingham?