Znakomite otwarcie Aryny Sabalenki. Pogodowe zawirowania w Londynie

W Wimbledonie 2021 jak na razie rozegrany został tylko jeden mecz kobiecy. W szybkim tempie awans wywalczyła Białorusinka Aryna Sabalenka. Już pierwszego dnia turniej zakłóciły pogodowe zawirowania.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W zeszłym roku na trawie nie odbyły się żadne turnieje z powodu pandemii COVID-19. Po dwóch latach oczekiwania kibice tenisa nie mogą się jeszcze w pełni cieszyć Wimbledonem. Pierwszy dzień turnieju torpedowały opady deszczu i do prawie godz. 17:00 czasu polskiego mecze odbywały się tylko na dwóch kortach wyposażonych w dachy.

Na korcie 1 rozegrany został pierwszy mecz kobiecy i wielkich emocji nie dostarczył. Aryna Sabalenka (WTA 4) pokonała 6:1, 6:4 Monikę Niculescu (WTA 191). W drugim secie Rumunka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale Białorusinka utrzymała przewagę jednego przełamania.

W ciągu 76 minut Sabalenka zaserwowała sześć asów i zdobyła 16 z 22 punktów przy siatce. Białorusinka wykorzystała pięć z 11 break pointów. Posłała 48 kończących uderzeń przy 30 niewymuszonych błędach. Niculescu miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i pięć pomyłek.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2018 roku w Shenzhen Sabalenka wygrała 6:4, 6:4. Dla Białorusinki jest to czwarty występ w Wimbledonie i bilans jej spotkań to teraz 2-3. Niculescu przeszła kwalifikacje i po raz 13. wzięła udział w tej imprezie. Rumunka na 48. wielkoszlemowych startów IV rundę osiągnęła dwa razy, w US Open 2011 i Wimbledonie 2015.

Sabalenka przed Wimbledonem wystąpiła w dwóch turniejach. W Berlinie odpadła po pierwszym meczu po porażce z Madison Keys. W Eastbourne odprawiła dwie rywalki, by w ćwierćfinale ulec Camili Giorgi. Kolejną przeciwniczką Białorusinki będzie Katie Boulter (WTA 219), która pokonała 6:7(6), 6:3, 6:4 Danielle Lao (WTA 239). Brytyjka dwa razy odrabiała straty, ale raz bez pełnego powodzenia W pierwszym secie z 2:5 doprowadziła do tie breaka, a w trzeciej partii wróciła z 1:3.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)