"Magda Linette poszła na wojnę". Zobacz komentarze po meczu Polki

Magda Linette mogła w trzecim secie podwyższyć na 4:1, ale nie wykorzystała szansy i ostatecznie przegrała z Paulą Badosą. Większość internautów podkreśliła jednak, że poznanianka spisała się dobrze w Wimbledonie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette w meczu z Paulą Badosą Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magda Linette w meczu z Paulą Badosą
Spotkanie zostało przerwane w pierwszym secie z powodu opadów deszczu. Później Magda Linette zaliczyła świetny fragment i wydarła zwycięstwo w tej partii. W trzecim mogła wyjść na 4:1, ale jej się to nie udało. Tym samym w IV rundzie Wimbledonu zameldowała się Paula Badosa.

"Magda Linette poszła na wojnę i mimo porażki może być z siebie dumna" - komentował na Twitterze Rafał Smoliński.

"Magda Linette była o trzy gemy od czwartej rundy Wimbledonu" - pisał z kolei Maciej Trąbski. Przyznał, że Polka dała się zaskoczył w połowie decydującego seta.

Takie same wnioski wyciągnął Dawid Żbik. "Najbardziej szkoda czwartego i piątego gema trzeciego seta... To i tak był bardzo udany turniej dla Polki" - stwierdził.

"Niestety, Badosę trzyma już trzeci miesiąc. Kapitalne rzeczy wyrabia w tym sezonie Hiszpanka. A dla Magdy to i tak był świetny turniej" - skomentował Marcin Gałązka.

"Strasznie szkoda. Magda po raz szósty w karierze odpada w III rundzie turnieju wielkoszlemowego. Ale ona ma narzędzia, żeby osiągnąć więcej i myślę, że wkrótce osiągnie" - komplementował Polkę Łukasz Jachimiak.

W trzecim secie Linette prowadziła już 3:1 i miała szansę podwyższyć na 4:1. Nie wykorzystała swojej szansy i ostatecznie przegrała. "Katastrofa" - pisał Paweł Jaśkiewicz.

Czy porażka Magdy Linette jest rozczarowaniem?