Hubert Hurkacz formalnie poza Polską! "Kilka dni temu został rezydentem"

Komentatorzy Polsatu podczas piątkowego półfinału z udziałem Huberta Hurkacza przekazali, że polski tenisista od kilku dni mieszka w Monte Carlo w Monako.

Piotr Bobakowski
Hubert Hurkacz Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz przegrał walkę o finał wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Polski tenisista w piątek rozgrywał półfinał z Matteo Berrettinim. Włoch od początku zdominował mecz i zasłużenie zwyciężył dwa sety (6:3 i 6:0), ale w trzeciej partii "Hubi" wygrał tie-break (do 3) i wrócił do gry. Set nr 4 był jednak ostatnim w tym pojedynku, Polak przegrał 4:6 (więcej TUTAJ).

Podczas transmisji z Londynu komentatorzy Polsatu zdradzili, że... Hurkacz niedawno zmienił adres zamieszkania. "Hubert Hurkacz od kilku dni jest rezydentem Monte Carlo" - przekazano na Polsacie.

Co ciekawe, w Monte Carlo mieszka też Berrettini. "Obaj mieszkają w Monte Carlo, tam trenują, są sąsiadami, mają prawie 2 metry wzrostu" - czytamy na stronach "Super Expressu".

Monte Carlo jest uważane za raj podatkowy. Monako nie pobiera bowiem podatku dochodowego od mieszkańców. Z tego powodu wielu sportowców, w tym znani tenisiści, zdecydowało się na zamieszkanie w niewielkim państwie nad Morzem Śródziemnym, m.in. Novak Djoković, Alexander Zverev czy Petra Kvitova.