Awans Danielle Collins. Węgierki zadziwiają w Budapeszcie

Danielle Collins złamała w pierwszym secie opór Węgierki i w drugim nie dała rywalce żadnych szans. Do ćwierćfinału imprezy w Budapeszcie awansowały aż dwie reprezentantki gospodarzy.

Danielle Collins PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danielle Collins
W II rundzie imprezy w Budapeszcie Danielle Collins (WTA 49) trafiła na Rekę-Lucę Jani (WTA 186). W pierwszym secie Węgierka z 1:3 wyszła na 5:4 i serwowała. Od tego momentu straciła dziewięć gemów z rzędu i przegrała 5:7, 0:6. W ciągu 85 minut Amerykanka wykorzystała siedem z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Argentynka Paula Ormaechea.

Panna Udvardy (WTA 204) pokonała 7:6(4), 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 86). W pierwszym secie Węgierka wróciła z 1:4. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu wywalczyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła cztery przełamania.

Dalma Galfi (WTA 176) przegrywała 2:4 w drugim secie, ale zwyciężyła 6:2, 7:5 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 126). W ciągu 96 minut Węgierka zniwelowała trzy z czterech break pointów i spożytkowała cztery z siedmiu okazji na przełamanie.

Anhelina Kalinina (WTA 95) wygrała 7:5, 6:3 z Bernardą Perą (WTA 74). W trwającym 98 minut meczu Ukrainka trzy razy straciła serwis, a sama pokusiła się o sześć przełamań. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Udvardy.