WTA New Haven: Bartoli też kreczuje

Rosjanka Kuzniecowa na grę w New Haven zdecydowała się w ostatniej chwili - otrzymała od organizatorów dziką kartę. Jako najwyżej rozstawiona, nie powinna była mieć problemów z przeciwniczkami w pierwszych rundach. Jednak Belgijka Yanina Wickmayer zaskoczyła Swietłanę, która zdołała wygrać dopiero po ponad dwóch i pół godziny walki.

Karolina Krawczyk

Wickmayer świetnie wykorzystała huśtawkę serwisu przeciwniczki - zdecydowanie słabszy w drugim secie pozwolił jej doprowadzić do trzeciej partii. Zdołała też obronić większość break pointów (9 z 13). Ostatecznie jednak wygrało doświadczenie Rosjanki i jej dokładność mimo zmęczenia w trzeciej godzinie gry. Spotkanie zakończył tie break wygrany przez Swietłanę do dwóch. Tenisistki grały ze sobą po raz pierwszy. Teraz Kuzniecowa zagra o półfinał z Amelie Mauresmo, która do ćwierćfinału awansowała dzień wcześniej. Podobnie jak Anna Czakwetadze, która zmierzy się z Eleną Wesniną - pogromczynią Samanthy Stosur.

Krecz Agnieszki Radwańskiej to nie jedyna kontuzja, która zadecydowała o wyniku meczu w New Haven. Z powodu bólu lewych przywodzicieli z gry musiała zrezygnować Marion Bartoli. Francuzka rozpoczęła spotkanie ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą setem wygranym do jednego. W kolejnej partii przegrała w tie breaku, w trzecim secie zakończyła mecz przy stanie 2:0 dla przeciwniczki.

Pilot Pen Tennis, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 600 tys. dol.
środa, 26 sierpnia 2009
wyniki

1/8 finału gry pojedynczej:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 1, WC) - Yanina Wickmayer (Belgia, Q) 6:4, 5:7, 7:6
Caroline Wozniacki (Dania, 2) - Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja) 6:1, 6:4
Flavia Pennetta (Włochy, 3) - Iveta Benesova (Czechy) 7:6, 6:4
Virginie Razzano (Francja) - Agnieszka Radwańska (Polska, 5) 3:6, 6:4, krecz
Magdalena Rybarikova (Słowacja, Q) - Marion Bartoli (Francja, 6) 1:6, 7:6, 2:0, krecz
Jelena Wesnina (Rosja) - Samantha Stosur (Australia, 9) 3:6, 6:3, 6:4

ćwierćfinał gry podwójnej:

Nuria Llagostera /Maria Jose Martinez (Hiszpania, 1) - Ypek Senoglu/Jarosława Szwedowa (Turcja/Kazachstan) 6:2, 6:1

Jill Craybas/Lisa Raymond (USA, 2) - Sarah Borwell/Raquel Kops-Jones (Wielka Brytania/USA) 6:3, 6:2

Kateryna Bondarenko/Alona Bondarenko (Ukraina, 4) - Alize Cornet/Edina Gallovits (Francja/Rumunia) 6:3, 7:5